Domowa siłownia

Z pewnością każdy, kto zaczyna trenować zastanawia się, czy kupić karnet na siłowni, czy może zrobić siłownię u siebie w domu. Z pewnością w dłuższej perspektywie czasu może okazać się, że karnet na siłowni będzie dużo droższym rozwiązaniem. Oprócz tego zdarza się, że mieszkamy daleko od najbliższej siłowni. Dlatego wiele osób woli postawić na domową siłownię. Niekiedy długie dojazdy i problemy na drodze mogę spędzać nam sen z powiek. Jednak mając siłownię w mieszkaniu regularne ćwiczenia nie będą żadnym problemem.

Częsty trening pozwoli nam utrzymać dobrą kondycję oraz utrzymać ładną sylwetkę. Dodatkowo możemy liczyć na inne korzyści zdrowotne, co jest naprawdę dużym pozytywem. Jednak zanim podejmiemy jakiekolwiek działania warto wiedzieć jak urządzić domową siłownię oraz jakie są zalety takiego rozwiązania.

Budowa domowej siłowni

Zanim zaczniemy cokolwiek robić warto położyć specjalną podłogę PCW, aby zapobiec pogorszeniu kondycji paneli albo klepek parkietowych. Jednakże nie mamy co się martwić to rozwiązanie jest stosunkowo tanie. Jeśli chodzi o sprzęt do siłowni to należy kupić przede wszystkim matę do ćwiczeń, hantle, drążek do podciągania, steper, twister, sztangi, bieżnię, skakankę bądź dmuchaną piłkę.

drążek do podciągania

W miarę upływu czasu możemy dokupić nowy sprzęt. Pamiętajmy, aby sprzęt był odpowiedni do naszych zapotrzebowań oraz ogólnych możliwości. W przypadku małych pomieszczeń warto wybrać sprzęt małych rozmiarów lub taki, który można łatwo schować np. rowerek magnetyczny czy orbitrek. Aby nie pokrywać całej podłogi PCW możemy zastosować wielkoformatową matę jako alternatywę.

Zalety domowej siłowni

Domowa siłownia ma naprawdę wiele zalet. Pierwsza korzyść z tego rozwiązania to oszczędność czasu. Nie musimy w ogóle czekać na wolny przyrząd, wszystko jest do naszej dyspozycji. Warto wspomnieć, że możemy trenować w dowolnym czasie. Zdarza się również tak, że niektórzy wstydzą się swojej sylwetki lub kondycji, więc w takiej sytuacji zyskujemy duży komfort psychiczny. Oszczędzamy także dużo pieniędzy. Oprócz wymienionych pozytywów jest również łatwiej o skupienie, gdy ćwiczymy sami, nic nas nie będzie rozpraszało.

Siłownia w domu

Siłownia w domu zapewni nam większą higienę. Chyba każdy wie, że z przyrządów na siłowni korzysta wiele osób. Pamiętajmy, że ćwiczenia powinny być dobrane do tych partii ciała, które chcemy trenować. Umówienie się na spotkanie i rozmowę z trenerem personalnym będzie w tym wypadku doskonałą decyzją. Jeśli mamy taką możliwość, aby urządzić siłownię w piwnicy albo na strychu to skorzystajmy z tej okazji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ