Czy warto spędzić wakacje w Chorwacji?

Chorwacja należy do najczęściej wybieranych kierunków na wakacje przez Polaków. Duża część osób wybiera ten kraj na pierwszą zagraniczną wycieczkę. Nadal jednak mnóstwo osób zastanawia się czy warto spędzić wakacje w Chorwacji.

Warto mieć świadomość, że każdego roku do Chorwacji na wakacje wybiera się aż milion Polaków. Praktycznie każdy zna osobę, która przynajmniej raz w życiu była w tym kraju.

Zdecydowana większość osób przede wszystkim zastanawia się nad ewentualnymi kosztami takiego wyjazdu. Jak wiadomo Chorwacja jest oddalona od Polski o ponad 1000 kilometrów, dlatego ludzie zakładają, że w kraju tym będzie drogo. Zgodnie z licznymi wyliczeniami koszt 14 – dniowego pobytu w tym kraju jest bardzo porównywalny ze spędzeniem takiego samego czasu nad morzem w Polsce. Oczywiście całkowita cena wakacji uzależniona będzie od noclegu, jaki zostanie wybrany. Zdecydowana większość osób jest jednak zdania, że do Chorwacji jedzie się, by spędzić czas np. nad morzem, a nie w drogim hotelu.

Warto wiedzieć, że kwatery wakacyjne w Chorwacji nie są drogie. Ponadto osoby, które byłyby zainteresowane jeszcze większym zaoszczędzeniem pieniędzy mogą bez żadnego problemu zdecydować się na kemping. Za spędzenie doby w apartamencie oddalonym o 30 metrów od morza należy zapłacić 20 euro.

Mnóstwo osób zastanawia w jaki sposób można spędzić czas w Chorwacji? Zdecydowaną większość ludzi przyciąga do tego kraju niesamowite morze. Jak wiadomo Chorwacja położona jest nad Adriatykiem, który u wybrzeży bałkańskiego państwa ma piękną, turkusową, tropikalną barwę. Jest to niewątpliwie zaleta tego kraju.

Ponadto nie trzeba być wybitnym pływakiem, by móc korzystać z licznych dobrodziejstw chorwackiego morza. Dzieje się tak, gdyż Adriatyk charakteryzuje się bardzo dużym zasoleniem, co umożliwia na turystom na bardzo łatwe utrzymywanie się na jego powierzchni. Należy jednak mieć świadomość, by wchodzić do morza w butach gumowych, bowiem u wybrzeży tego kraju żyje mnóstwo jeżowców, których kolce mogą zepsuć wymarzony urlop.

Plaże, które znajdują się w chorwackich nadmorskich miejscowościach ciągną się przez całą ich długość. Nie będzie zatem żadnego problemu, by znaleźć wolne miejsce. Warto również wiedzieć, że poza standardowymi plażami w Chorwacji jest mnóstwo ukrytych plaż.

W zdecydowanej większości plaże będą kamieniste, można jednak znaleźć także plaże piaszczyste. Ponadto na plażach w Chorwacji nie występuje moda na modne parawany. Do leżenia niezwykle przydatne mogą być: leżak, materac czy grubsza mata.

Chorwacja oferuje także turystom praktycznie każdy możliwy sport wodny. Można pływać na żaglach, uprawiać rating, nurkowanie czy windsurfing. osoby, które z kolei nie są miłośnikami sportów wodnych mogą zdecydować się na jazdę na rowerze. Dla turystów przygotowane są specjalne szlaki. W Chorwacji rekomendowane jest zobaczenie parków narodowych takich jak: Park Rzeki Krka czy Jezior Plitwickich. Takie miejsca koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy. Warto wybrać się także na wyspę Hvar.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ