Wakacje na Malcie

Dla tych miłośników podróży, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy w śródziemnomorskim klimacie, idealnym kierunkiem podróży może się okazać Malta – wczasy na terenie tego wyspiarskiego kraju to świetna przygoda, szansa na udany wypoczynek, a jednocześnie możliwość ujrzenia wielu ciekawych zabytków. W jaki sposób można spędzić tutaj wolny czas? Jakim atrakcjom warto poświęcić swą uwagę? Oto kilka propozycji, którzy właśnie w tej części świata zamierzają spędzić najbliższy urlop.
Wyspiarska Malta swą popularność zawdzięcza przede wszystkim wspaniałym zatokom,potężnym klifom oraz piaszczystym plażom. Jedną z tych najchętniej odwiedzanych jest plaża nad zatoką Golden Bay, na której spotykają się goście z całego świata. Z wyspiarskim wybrzeżem ściśle wiąże się kilka ważnych atrakcji. Jedną z nich jest Błękitna Grota, którą można zwiedzać w trakcie wycieczkowych rejsów łodzią. Wspaniałą ozdobą kraju są też liczne mosty skalne, takie jak Wied il-Mielah Window. Co jeszcze warto zobaczyć?
Malta może oczarować nas nie tylko zatokami i klifami. Kraj ten znany jest z podziemnych atrakcji, takich jak krasowa jaskinia Għar Dalam. Obiekt ten już w początkach XX wieku stał się nie lada atrakcją dla miłośników przyrody i historii, do dziś zresztą jest jednym z ważniejszych punktów w programie niejednej wycieczki po Malcie. Wyspa ta może się również pochwalić megalitycznymi świątyniami – bezcennymi pamiątkami z dawnych czasów, obok których nie można przejść obojętnie. Najstarszym i najcenniejszym z nich jest kompleks dwóch świątyń w Ġgantiji, wspaniale prezentuje się też Skorba. Punicka świątynia Ras il-Wardija, renesansowa bazylika w Nadur – oto kolejne obiekty, które warto zwiedzić Nie brak też na Malcie takich pamiątek, jakimi są okazałe rezydencje. Do najcenniejszych obiektów tego typu zalicza się Pałac Wielkich Mistrzów w Valletcie. Obecnie urzęduje tu prezydent Malty, dla wielu osób gmach ten jest przede wszystkim miejscem związanym z Zakonem Maltańskim. Inną rezydencją, której warto poświecić swój czas podczas wypoczynku na Malcie, jest pałac San Anton w miejscowości Attard. Wzniesiony jako letnia rezydencja dla Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego, stanowi obecnie ciekawą pamiątkę z początku XVII stulecia. Pałac Verdala w Siġġiewi to kolejna ciekawostka, której warto poświęcić swój czas. I ten obiekt początkowo służył mistrzom Zakonu Maltańskiego, a obecnie – prezydentowi Malty. Bez wątpienia jest to zabytek zasługujący na uwagę, szczególnie tych osób, które podczas wypoczynku na słonecznej Malcie chcą lepiej poznać dzieje tej wyspy oraz jej kulturę. Rezydencja ta może się dodatkowo pochwalić wspaniałymi ogrodami oraz malowniczą okolicą. Dzięki temu panuje tu wyjątkowa atmosfera, której trudno jest się oprzeć.
Malta to nie tylko piękne plaże i modne letniska w pobliżu zatok. To również wiele ciekawych zabytków, którym warto poświęcić swój czas. Każdy z tych obiektów może nas zaskoczyć swą historią oraz wartością artystyczną, każdy ma w sobie wiele uroku.

www.fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ