Czy pakiet medyczny dla pracowników poprawia konkurencyjność pracodawcy?

Obecnie na polskim rynku pracy mówi się, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Co to oznacza w praktyce? To pracodawca musi przekonać kandydatów do złożenia aplikacji akurat w to miejsce. Sama pensja to już niestety za mało, dlatego pracodawca wykorzystujący dodatkowe bonifikaty ma większe szanse na nakłonienie danej osoby do zatrudnienia się akurat w jego firmie. Pakiet medyczny to doskonała inwestycja.

Zalety dla pracodawcy  

Wydawać by się mogło, że pracodawca nie zyskuje zbytnio, gdy zakupi pakiet medyczny dla swoich pracowników. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Po pierwsze, opiekę medyczną dla firm można odliczyć od podatku. Kolejne kwestie dotyczą już korzyści związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Otóż pracownicy, którzy dostają coś poza samą pensją, chętniej wykonują swoje obowiązki i są bardziej przywiązani do swojego miejsca pracy. Co więcej, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pracownik, korzystając z prywatnej opieki medycznej będzie rzadziej chodził na zwolnienia lekarskie. Wynika to z większej dostępności do lekarzy specjalistów, lepszej diagnostyki, a także skuteczniejszego leczenia.

Dodatkowe kwestie

Każda firma chce, żeby jej szeregi zasilali najlepsi pracownicy. Ci z kolei zawsze wymierają także miejsca pracy, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Budowanie profesjonalnego wizerunku jest więc konieczne. Zapewnienie opieki medycznej dla firm z pewnością w tym pomoże. Znacznie poprawi ona konkurencyjność pracodawcy i sprawi, że przyciągnie on więcej potencjalnych pracowników. Wykupienie dostępu do prywatnej opieki medycznej stawia daną firmę w zupełnie innym, lepszym świetle. Pokazuje jej nowoczesność i sposób, w jaki dba o wszystkich zatrudnionych.

Dobry wybór    

Zakup pierwszego lepszego pakietu medycznego może okazać się nie najlepszym pomysłem. Zawsze należy przeanalizować kilka ofert i sprawdzić, która z nich przedstawia się najkorzystniej. Pod uwagę trzeba wziąć takie kwestie, jak lista dostępnych lekarzy specjalistów, długość kolejek, a także dostępne badania laboratoryjne i zabiegi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ