Czy etui na kartę zbliżeniową zabezpiecza przed kradzieżą środków?

0
800

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach płatność kartą to bardzo powszechne zjawisko. Decydujemy się na tego typu rozwiązanie ze względu na ponadprzeciętną wygodę, a także satysfakcjonującą prędkość dokonywania różnorodnych transakcji. Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą, część osób zakupuje specjalne etui. Co to jest etui na kartę zbliżeniową? W jaki sposób działa etui na kartę zbliżeniową? Czy etui na kartę są skutecznym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest etui na kartę zbliżeniową?

Jeszcze jakiś czas temu etui na kartę zbliżeniową miało nieco inną funkcję, bowiem jego głównym zadaniem było porządkowanie kart bankowych. W konsekwencji możliwe było utrzymywanie porządku w torbie lub w innym miejscu. W dzisiejszych czasach wygląda to nieco inaczej. Jak wiadomo, karty zbliżeniowe posiadają specjalistyczny system, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie transakcji. Wystarczy, że zbliżymy przedmiot do terminala, aby po chwili cieszyć się z udanej transakcji. Decydując się na etui na kartę zbliżeniową możemy liczyć na zabezpieczenie zawartości przed skanowaniem. W konsekwencji nie musimy obawiać się, że zostaną przez nas pobrane środki przez nieupoważnione środki. Etui na kartę zbliżeniową charakteryzuje się tym, że zakłóca fale radiowe, co jest skutecznym zabezpieczeniem.

W jaki sposób działa etui na kartę zbliżeniową?

Etui na kartę zbliżeniową wykorzystuje blokującą technologię. W praktyce jest to warstwa materiału, która chroni przed niepożądanym pozyskiwaniem danych. Produkty RFID przesyłają dane i zasilają elektronicznie układ czytnika, co umożliwia rozpoznanie i odkodowanie karty płatniczej. Jest to po prostu system identyfikacji radiowej, który to składa się z czterech elementów, czyli nadajnika, odbiornika, dekodera i anteny.

Czy etui na kartę są skutecznym rozwiązaniem?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że technologia RFID to zarówno udogodnienie, jak i zagrożenie dla niektórych branży. Dzieje się tak, bowiem pozyskiwanie środków pieniężnych bez wiedzy właściciela jest bardziej prawdopodobne, szczególnie w miejscach publicznych. Ubrania nie maksymalizują naszego bezpieczeństwa, dlatego też etui na kartę zbliżeniową może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy o tym, że nigdy nie mamy 100% pewności, że środki wśród dużego tłumu są bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ