Co jeść aby przytyć?

Przybieranie na wadze nie jest wcale takie proste. Tylko osobom otyłym wydaje się, że nie ma niczego przyjemniejszego od robienia tzw. „masy”. Prawdziwe chuderlaki, które z natury mają szczupłą i wątłą budowę ciała, wiedzą jednak, że zdobywanie kolejnych kilogramów bywa trudniejsze i bardziej nieprzyjemne od redukowania wagi. Co jesc aby przytyc? Jak zatem powinna wyglądać taka dieta przygotowująca do rozrostu sylwetki i budowy tkanki mięśniowej?

Doskonałymi produktami w diecie „na masę” będą te bogate w tłuszcze. Sam tłuszcz w jednym gramie zawiera siedem kilokalorii, podczas gdy w białku czy węglowodanach tych kalorii jest niemalże dwukrotnie mniej. Tłuszczu można też bez trudu zjeść trochę więcej, nie obciążając swojego żołądka i nie doprowadzając do uczucia przejedzenia. Ma on niewielką objętość. Wystarczy porównać sobie chociażby oliwę z oliwek do zwykłego twarogu. Aby przyswoić z obu produktów ok. 200 kilokalorii, należałoby spożyć albo dwie łyżki oliwy albo niemalże całą kostkę białego sera. A taki tłuszczyk bez trudu można dolać sobie do sałatki czy porannego omletu, by kompletnie go nie odczuć, a mimo wszystko wchłonąć dodatkowe kalorie. W okresie budowania mięśni są one najważniejsze. Bez nich sylwetka nigdy nie będzie się rozrastać.

Co jesc aby przytyc? Przede wszystkim produkty bogate w tłuszcze, ale te zdrowe, czyli np. oliwę z oliwek, olej kokosowy, makrelę, karpia, różnego rodzaju mięsa i orzechy. Bazując na takich produktach, bez trudu można przekraczać dziennie swój bilans kaloryczny.

www.guzikcidotego.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ