CIENIE DO POWIEK W KREMIE

Cienie w kremie – wczoraj i dziś

Ogromną popularnością cieszą się cienie do powiek w kremie. Największym bowiem atutem tego kosmetyku jest fakt, że cienie w kremie można z sukcesem nakładać nawet w trudnych warunkach. Słowem, są to idealne produkty dla tych kobiet, które rano nie mają czasu lub ochoty długo celebrować makijażu. Do nałożenia cieni w kremie wystarczy własny opuszek palca i kawałek lusterka. Malować się nim nie trzeba ze zbyt wielką precyzją – takie lekko rozmazane i nierówno nałożone cienie, szczególnie te w beżowo – brązowych kolorach, wyglądają o wiele naturalniej. Minęły czasy, kiedy cienie w kremie niepotrzebnie błyszczały się, lepiły czy rozmazywały.

 

Zalety cieni do powiek w kremie

CIENIE DO POWIEK W KREMIEMakijaż cieniami w paście jest właściwie nie do odróżnienia od zwykłego, poza paroma zaletami natury technicznej. Po pierwsze, cień w kremie nie rozmazuje się ale zostaje dokładnie w miejscu przeznaczenia. Po drugie, nie zmienia koloru i nie blaknie. Po trzecie, użytkowniczki soczewek nie muszą obawiać się, że te cienie nigdy nie nasypią się im do oczu. I po czwarte, co chyba najbardziej pozytywne – cienie w kremie nie zbierają się w załamaniu powiek. Niezwykle ważną zaletą tych cieni jest to, że idealnie sprawdzają się na powiekach, które tracą jędrność, gdy pojawiają się zmarszczki. Wodoodporne cienie w kremie są też sprzymierzeńcem na gorące dni i bardzo łatwo zrobić nimi fajne oko. Kolejnym atutem cieni w kremie jest ich odporność na wodę, pot i łzy. W ciągu dnia można całkowicie zapomnieć o lusterku, bo ten cień nie zmieni swojego wyglądu, aż do wieczornego demakijażu.

 

Sposoby nakładania

Produkt można aplikować za pomocą palca. Niewielką ilość kosmetyku nakładamy na dłoń i wklepujemy w górną powiekę. Należy uważać żeby nie zostawić smug i prześwitów nad okiem.

Innym rozwiązaniem jest nakładanie cieni za pomocą pędzelka przeznaczonego specjalnie do tego celu.

Najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja kremowych cieni z użyciem gąbeczki. Kosmetyku nie należy rozsmarowywać gąbką ale wklepywać.

Zanim przejdziemy do używania takiego rodzaju cieni do powiek warto je przetestować pod kątem zarówno aplikacji, jak i efektu, który się osiąga.

Producenci tego typu kosmetyku oferują go w różnych opakowaniach. Można spotkać się z pastą w maleńkim słoiczku, w mikrotubce, pojemniczku ze szpatułką czy wreszcie w formie grubej kredki.  Aplikacja cieni w słoiczku jest trochę trudniejsza zwłaszcza, gdy produkt się kończy. Wtedy użycie palca do rozprowadzenia kosmetyku jest niewygodne.
Bardziej komfortowe jest używanie cieni w tubce. Wystarczy wycisnąć potrzebną ilość produktu i można w łatwy sposób przejść do malowania oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ