W ostatnim czasie wśród kosmetyków do makijażu powiek zdecydowanie królowały połyskujące cienie: perłowe lub z brokatem. Wybór świetlistych kosmetyków był ogromny. Niestety te z nas, które wolą dyskretny urok matowego makijażu, miały nie lada problem ze znalezieniem cieni dla siebie. Na szczęście sytuacja uległa zmianie. Niektóre firmy kosmetyczne poszerzyły ofertę swojej kosmetyki kolorowej o matowe cienie do makijażu oczu. Wszystko to dzięki trendom, jakie od kilku sezonów proponują nam styliści najsłynniejszych marek. Modny makijaż jest nadal barwny, ale tym razem szykowny i dystyngowany.

 

Dla kogo mat?

CIENIE DO POWIEK MATOWEWarto pamiętać o tym, że stosowanie matowych cieni do powiek wiąże się nie tylko z indywidualnymi preferencjami kobiet je stosujących. Oczywiście subtelny kolor bez połysku jest przez część z nas po prostu lubiany, jednak każda z nas powinna wiedzieć, że właśnie matowy cień to taki, który najlepiej sprawdzi się w makijażu skóry dojrzalej, dotkniętej siecią zmarszczek. Matowy makijaż oka jest polecany dla każdej kobiety, ale szczególnie dla tych po 35 roku życia, gdyż ukrywa drobne zmarszczki oraz załamania skóry i pięknie podkreśla oko. Połyskujące kosmetyki bezlitośnie eksponują nawet drobne załamania skóry, sprawiając, że okolica oka wygląda na starszą, bardziej zaniedbaną.

 

Modne kolory matowych cieni

Urodę najlepiej podkreślają cienie w kolorach neutralnych (beże, brązy, szarości). Rolą cieni jest nadawanie oczom odpowiedniego kształtu, a nie koloru. Do tego celu odpowiednie będą właśnie cienie matowe. Dla pań o zimnym typie urody najbardziej odpowiednie będą szarości (z dodatkiem granatu), natomiast dla ciepłych typów – brązy (w połączeniu z fioletem).

Kolor cieni do powiek a kolor oczu

  • Oczy niebieskie – polecane są zimne odcienie: szarości, biel, khaki, czekoladowy i karmelowy brąz. Dobrze wyglądają również pastelowe odcienie fioletu i jasne róże. Można eksperymentować z różnymi odcieniami niebieskiego, pod warunkiem, że cień będzie jaśniejszy niż naturalny kolor oczu.
  • Oczy zielone – wskazane są barwy kontrastowe do koloru tęczówki. Róże, brązy i fiolety (lila, lawenda, wrzos, oberżyna, śliwka) podkreślają głębię spojrzenia. W wersji dziennej makijażu korzystnie wyglądać będą delikatne beże i róże połączone z brązem.
  • Oczy brązowe – pasuje do nich niemal każdy odcień cieni do powiek. Szczególnie polecany jest fiolet, grafit i granat oraz odcienie zieleni: oliwka i pistacja.
  • Oczy piwne – mile widziane są cienie miedziane i brązowe. Na wieczór można zaszaleć z mocnymi odcieniami fioletu (np. śliwka) czy czerwieni.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ