FRYZURY WŁOSY KRĘCONE

Przez długi okres czasu najbardziej trendy były idealnie proste włosy. Jednak znów do łask powróciły włosy kręcone.

 

Strzyżenie włosów kręconych

W kwestii strzyżenia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na konkretny kształt loków.
Ważne jest to w jaki sposób włos się naturalnie układa, w jaki sposób rośnie u nasady oraz jakiego rodzaju są same loki, tzn. czy są luźne, czy może gęste.

Jak dobrać formę strzyżenia do kręconych włosów, by wydobyć ich naturalne piękno?

FRYZURY WŁOSY KRĘCONERodzaj strzyżenia musi brać pod uwagę wszystkie ww. elementy. Należy pamiętać, że im bardziej włosy będą wycieniowane, tym więcej nabiorą objętości. Natomiast, nie zaleca się zbytniego cieniowania na długich włosach, gdyż można otrzymać niekorzystny efekt.

Ważnym jest także, by włosy podkreślały kontur twarzy. Włosy pełne objętości, napuszone i kręcone mogą bowiem zasłonić twarz. Należy je zatem stopniowo i delikatnie wycieniować, tak by wyeksponować buzię. Uwaga ta dotyczy w szczególności włosów bardzo grubych lub bardzo kręconych.

 

Modne fryzury dla kręconych włosów

Jedną z najmodniejszych fryzur dla włosów kręconych jest long bob. W wersji bez grzywki lub z grzywką zachodzącą na oczy jest hitem aktualnego sezonu. Sekret tkwi w utrzymaniu odpowiednich proporcji podczas strzyżenia. Bob jest bardzo uniwersalną fryzurą, w której każda kobieta bez względu na wiek, typ urody czy kształt twarzy wygląda dobrze. Kręcony lub falowany idealnie sprawdzi się na tego rodzaju włosach, a zastosowanie odpowiedniego cięcia do typu skrętu włosa, doda fryzurze objętości i lekkości. Long bob w wersji z dłuższą grzywką nada fryzurze rockowego charakteru.

Aby spełnić marzenia posiadaczek loków o krótkiej fryzurze wystarczy zastosować odpowiednie cięcie, aby z włosów kręconych stworzyć kobiecą i estetycznie wyglądającą fryzurę „z pazurem”. W tym przypadku włosy cieniowane są tak, aby pasma stanowiły liczne warstwy. Dzięki temu loki są bardziej przerzedzone, nie puszą się i są bardziej plastyczne. Przy odpowiednio dobranym cieniowaniu nie musimy obawiać się, że po umyciu na głowie powstanie afro.

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Włos kręcony jest grubszy i bardziej suchy niż włos prosty. Zalecane jest korzystanie z produktów (szampony, odżywki nawilżające) przeznaczonych do włosów suchych oraz zawierających naturalne oleje i woski, które zamykają we włosie cząsteczki kontrolujące puszenie i gwarantujące utrwalenie fryzury na długi czas.
Najlepiej jeśli po umyciu włosy kręcone wyschną samoistnie. Jeżeli korzystamy z suszarki to wybierajmy zimny nawiew. Dobrym rozwiązaniem jest suszarka z dyfuzorem, który gwarantuje odbicie włosów od nasady i nadanie pięknego, pełnego skrętu lokom.

 

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ