Zabytkowe miasta i dziewicza przyroda to jedne z największych atrakcji Chorwacji. W tętniącej życiem stolicy Zagrzebiu znajdują się jedne z najlepszych w kraju muzeów, galerii, restauracji i sklepów. Wzdłuż wybrzeża, stuletnie miasta portowe są pełne kamiennych budynków z epoki weneckiej, a niezliczone plaże żwirowe oferują wiele atrakcji, takich jak:

  • nurkowanie,
  • narty wodne,

Na Adriatyku rozkoszne wyspy Chorwacji to raj dla żeglarzy i tych, którzy chcą po prostu odpocząć i cieszyć się śródziemnomorskim słońcem.

Mury Starego Miasta w Dubrowniku

Dubrownik, najbardziej ekscytujący ośrodek turystyczny w Chorwacji, skupia się na wspaniałym starym mieście, zlokalizowanym w solidnych średniowiecznych murach obronnych. Został uznany za światowe dziedzictwo UNESCO. Każda pierwsza podróż po tym mieście powinna rozpocząć się od spaceru wokół murów obronnych, które po drodze zawierają fortece, wieże i armaty. Z wysoko położonych ścian można podziwiać niesamowite widoki na dachy starego miasta i lśniące Morze Adriatyckie. Wybierając się tam koniecznie załóż wygodne buty, weź butelkowaną wodę i aparat fotograficzny. Czekają Cię 2 km wspaniałego spaceru!

Pałac Dioklecjana w Splicie

Split, drugie co do wielkości miasto Chorwacji po Zagrzebiu, tworzyło się w starożytnych rzymskich murach Pałacu Dioklecjana. Zbudowany na kwadratowym pałac ma cztery monumentalne bramy, trzy od strony lądu, a jedną pierwotnie otwartą bezpośrednio na wodę. Wewnątrz murów warto zobaczyć wspaniały Perystyl (arkadowy dziedziniec), w którym znajduje się także Katedra św. Domnius z elegancką dzwonnicą. Stare miasto jest przeznaczone tylko dla pieszych i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa

Last Minute Chorwacja

Jeśli chcesz zobaczyć te wszystkie wspaniałości oraz poleniuchować na jednej z fascynujących plaż Chorwacji koniecznie rozejrzyj się po ofertach last minute. Jedne z najbardziej atrakcyjnych znajdziesz na stronie https://www.wycieczka.pl/szukaj/chorwacja – warto przyjrzeć się im z bliska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ