Chirurgiczne i niechirurgiczne leczenie wrastających paznokci w Poznaniu

0
1670

Metody leczenia wrastających paznokci są cały czas udoskonalane. Mimo wszystko, wielu chirurgów dalej stosuje archaiczne zabiegi takie jak resekcja klinowa lub całkowita paznokcia. W większości przypadków nie przynoszą one pożądanych efektów, a jedynie zostawiają trudną do zagojenia ranę. Na szczęście coraz więcej chirurgów zaczyna współpracować z podologami, takimi jak AnMedica, którzy oferują także nieinwazyjne metody leczenia wrastających paznokci w Poznaniu.

Zacznijmy od początku – kim są podolodzy?

Podolodzy to osoby specjalizujące się w leczeniu chorób stóp. W krajach zachodnich, szczególnie w Niemczech, to bardzo szanowany zawód, zabiegi podologiczne są tam nawet refundowane przez służbę zdrowia. W Polsce to stosunkowo nowy temat, jednak coraz bardziej zyskuje na popularności. Podolog, dzięki swojej bardzo precyzyjnej wiedzy, jest w stanie dużo lepiej zaopiekować się pacjentem z chorymi stopami, niż lekarze z bardziej ogólnymi specjalizacjami.

Przyczyny wrastania paznokci w palce u stóp

Jest wiele czynników, przez które może nas spotkać ten problem. Najczęściej jednak jest to nieumiejętne, zbyt krótkie obcinanie paznokci. Ten zły nawyk powoduje zaburzenie naturalnego anatomicznie toru wzrostu płytki paznokciowej. Inną przyczyną jest nadmierny ucisk. Należy więc unikać niewygodnego, zbyt ciasnego obuwia. Problem ten może także dotykać osoby z nadwagą.

Na czym polega korekcja paznokci klamrą ortonyksyjną?

Starą i sprawdzoną metodą leczenia wrastających paznokci są klamry ortonyksyjne. Gabinet podologiczny w Poznaniu stosuje je w większości przypadków. Każą klamrę podolog dostosowuje specjalnie do paznokcia klienta, przez co są bardzo uniwersalne. Wyginają one płytkę paznokciową, nadając jej prawidłowy kształt. Największym plusem klamer, jest to, że są one kompletnie nieinwazyjne. Efekt często jest odczuwalny od razu, nie przeszkadzają one również w codziennym funkcjonowaniu. Przy terapii należy jednak dokładnie stosować się do zaleceń podologa.

Plastyka wałów okołopaznokciowych przy wrastaniu paznokcia w skórę

Gdy wszystkie inne metody zawodzą, podolog może zaproponować plastykę wałów okołopaznokciowych. Polega ona na usunięciu przerośniętej skóry okalającej paznokieć, która powstaje często przez ciągłe stany zapalne. Tą metodę leczenia oferuje także gabinet leczący wrastające paznokcie w Poznaniu. Warto pamiętać, żeby korzystać z usług renomowanych placówek z interdyscyplinarnym zespołem specjalistów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ