Virginia C. Andrews - książki autora, które nie znikają z list bestsellerów

Początki artystycznej kariery bywają bardzo trudne. Kultura to specyficzna branża, o czym wie każdy, kto miał z nią styczność na innym poziomie, niż sam odbiór treści. Dlatego część pisarzy spotyka się z niezrozumieniem rodziny lub publiczności. Inni nie planowali podjęcia się tego zawodu, jednak życiowe doświadczenia zweryfikowały ich plany. Przekonała się o tym Virginia C. Andrews – książki autora ostatecznie osiągnęły miano bestsellerów, jednak ścieżka jej kariery była wyjątkowo kręta.

Życiorys pisarki

O życiu autorki wiemy wyjątkowo niewiele, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę popularność, jaką udało się osiągnąć jej publikacjom. Urodziła się w ubogiej rodzinie w stanie Wirginia. Pewne jest również to, że sztuka od najmłodszych lat stanowiła największą pasję Virginii C. Andrews – książki autora powstały jednak stosunkowo późno. Początkowo dziewczyna planowała karierę sceniczną, którą uniemożliwił jej wypadek, zakończony poważnym urazem. Unieruchomienie, a następnie konieczność wspomagania się wózkiem inwalidzkim sprawiły jednak, że zaczęła ona jeszcze więcej czytać. Stopniowo rozwijała swój talent pisarski. Nie do końca jasne jest jednak, skąd wzięło się tyle mroku w twórczości Virginii C. Andrews – książki autora często określane są jako powieści gotyckie. Wiemy jedynie, że jedną z inspiracji artystki były dzieła Edgara Allana Poego.

Virginia C. Andrews – książki autora, które szokują i wzruszają

Pisarka znana jest dzięki swoim sagom rodzinnym. Wielu powieści nie udało jej się ukończyć przed śmiercią – mogły się one ukazać dzięki zatrudnieniu przez spadkobierców pisarza, który kontynuował jej dzieło.

Wątki kazirodcze i schematy zaczerpnięte z literatury grozy są charakterystyczną cechą twórczości Virginii C. Andrews – książki autora opowiadają o trudnych relacjach rodzinnych. Pojawiają się w nich również elementy horroru, a bohaterowie przejawiają symptomy zaburzeń psychicznych.

Największą popularność spośród wszystkich powieści autorki osiągnęły “Kwiaty na poddaszu”. Zapewne pamiętasz, że o tej książce było w Polsce głośno mniej więcej dziesięć lat temu. To właśnie wtedy twórczość Virginii C. Andrews wydano bowiem w naszym kraju po raz pierwszy. “Kwiaty na poddaszu” opowiadają wstrząsającą historię dzieci, które ich babka więzi na strychu. Kolejne tomy cyklu noszą tytuły: “Płatki na wietrze”, “A jeśli ciernie”, “Kto wiatr sieje” i “Ogród cieni”.

Jeśli lubisz czytać sagi rodzinne, sprawdź ofertę Skupszopu. Znajdziesz w nim również inne cykle autorstwa amerykańskiej pisarki, między innymi serie o rodzinach Cutler, Hudson i Casteel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ