Sklep z lampami dla wymagających? Na co zwrócić uwagę...

Osoby posiadające określone wymagania, wiedzą zazwyczaj z góry, czego szukają do swojego mieszkania. Dzięki temu są oni w stanie wejść do sklepu, zapytać szybko sprzedawcę, czy posiadają oni tego typu asortyment i w razie konieczności opuścić placówkę, nie marnując czasu swojego i osób pracujących. Stawiają oni zazwyczaj także na wysoką jakość produktów, co finalnie przełoży się na późniejsze zadowolenie z użytkowania danego asortymentu.

Zastanówmy się nad tym, czym powinien charakteryzować się dobry sklep z lampami, by osoby wymagające chętnie odwiedzały jego progi i podejmowały się finalnie zakupów. Tego typu miejsce można rozpoznać niemal w ciągu jednej chwili, wystarczy jedynie wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę – jakość produktów to jedno, a obsługa i wystrój wnętrza drugie.

Sklep z lampami – obsługa na pierwszym miejscu

Przedsiębiorca poważnie myślący o swoich klientach i ich zadowoleniu, zazwyczaj dba o to, by zatrudniać osoby sympatyczne, chcące pomagać i zaangażowane – doświadczenie nie zawsze jest pierwszorzędne, ponieważ nawet jeśli ktoś nie pracował jeszcze w handlu, nie znaczy, że sobie nie poradzi. Naturalnie za poświęcony czas i chęci także należy odpowiednio takie osoby wynagrodzić – dlatego premia za osiągnięcia sprzedażowe jest bardzo dobrym narzędziem, ale można pozostawić także pewien margines na premię uznaniową, gdyż w handlu wynik często zależny jest od szczęścia.

Po co to wszystko opisujemy? Ponieważ jeśli klient wszedł do sklepu, a po chwili znalazł się u jego boku uśmiechnięty pracownik, który wita gości i pyta, czy może im w czymś pomóc, to znaczy, że znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Sklep z lampami, który nie dba o podwładnych, zazwyczaj posiada w swoich szeregach ludzi, którzy jedynie odpowiedzą dzień dobry i wstaną, gdy będą mieli obawy o ewentualną kradzież.

Jakość asortymentu

Wchodzisz i widzisz, że sprzęt znajdujący się na półkach jest podobny, do konkurencji, lecz cena różni się znacząco. Prawdopodobnie zadajesz pytanie, dlaczego tak się dzieje lub po prostu opuszczasz to miejsce. Warto więc zapytać sprzedawcę, czemu ten sklep z lampami jest o tyle droższy – odpowiedź może być często zaskakująca, jednak w większości przypadków kluczem otwierającym te drzwi, jest jakość asortymentu.

Fakt, że wyposażenie jest podobne wizualnie, nie oznacza, że jakość jest taka sama. Często w jednym miejscu możemy znaleźć tańsze podróbki oryginalnego asortymentu, które zepsują się szybko lub także pozostawią dużo do życzenia – inwestycja może zwrócić się pośrednio.

Artykuł powstał przy współpracy z https://bylight.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ