Larnaka jest jednym z tych miejsc na Cyprze, w którym zetknąć się można z interesującymi zabytkami i tureckimi budowlami. Wśród obiektów godnych uwagi każdego turysty znajduje się meczet Al-Kebir oraz miejscowy fort. Ta budowla z XVII wieku została zbudowana przez Turków jako więzienie, dzisiaj służy zaś jako muzeum. Główna część tutejszej ekspozycji nawiązuje to wykopalisk archeologicznych w Kition.
Wielką atrakcją dla turystów jest Muzeum Fundacji Pieridesa. Znajduje się ono w budynku z XVIII stulecia, zaś jego podstawą są bogate znaleziska archeologiczne, należące niegdyś do cypryjskiego archeologa Demetriosa Pieridesa.
Z innych zabytków warto wspomnieć o kościele Ajos Lazaros. Zbudowano go już w IX wieku, zaś patronem świątyni jest św. Łazarz. Po swych zmartwychwstaniu został on wyświęcony na biskupa Larnaki, tu też (pod głównym ołtarzem) znajduje się jego grób.
Warto też przespacerować się ulicą Zinons Kitieos. Tu znajduje się m. in. ormiański kościół oraz szkoła. Przypominają one o ciekawej grupie mieszkańców tego miasta – Ormianach, którzy w tej części Cypru znaleźli schronienie przed prześladowaniami tureckimi w 1896 roku.

Turyści zmęczeni zwiedzaniem miasta mogą skorzystać z wypoczynku na miejscowej plaży. Ma ona długość około 10 kilometrów i zapewnia idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku. Właściciele łodzi mogą zaś skorzystać z przystani, przy której aż roi się od cumujących łódek.

www.beautifulnight.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ