Przyglądając się grupom społecznym, można łatwo wywnioskować, kto bierze najczęściej pożyczki. Status majątkowy ma tutaj dość ważny wpływ, ale nie jest najważniejszy. Na pożyczkę decydują się zarówno osoby żyjące z dnia na dzień, jak I wykwalifikowani biznesmeni, u których spóźniają się przelewy na konto. Najliczniejszą grupą społeczną biorącą pożyczki są samotne matki. Niepełne rodziny, w których jest więcej, niż jedno dziecko, dość często mają problem, jak związać koniec z końcem. Pożyczki są dla nich często jedynym i ostatecznym ratunkiem.

Pożyczka nie ma płci
Często też zastanawiamy się, kto tak naprawdę częściej bierze pożyczki, czy częściej korzystają z nich kobiety czy mężczyźni? W praktyce jest to wyrównane. Mężczyźni najczęściej lubią brac pożyczki na nowe samochody, kobiety interesują operacje upiększające oraz kosmetyki. Da się zauważyć, że większości polskich rodzin standardowa pożyczka kojarzy się z wakacjami oraz remontami domów i mieszkań. Braniu pożyczek sprzyjają jak najbardziej wszelkie okazje. Zaliczymy do nich wszelkie święta kilkudniowe, a także imprezy okolicznościowe w postaci wesel, chrzcin czy komunii. Czyli wszystko to, z czym kojarzy się polski sposób celebracji ważnych chwil. Coraz więcej polskich studentów decyduje się także brać pożyczki studenckie. Są one bardzo nisko oprocentowane I pozwalają na swobodne utrzymywanie się na studiach. Spłatę takiej pożyczki rozpoczyna się dopiero w 2 lata po zakończeniu edukacji. Jest więc dość dużo czasu, aby znaleźć zadowalającą I dobrze płatną pracę.

Wygrywają rozsądni

Z pożyczkami jest jak z przeciwnikiem na ringu. Jeśli uda nam się go oswoić I bedziemy przy tym świadomi oraz dokładni w działaniu – uda się wszystko spłacić w terminie. Gorzej, gdy z pożyczek żyją osoby uzależnione I borykające się z licznymi problemami. Tutaj ryzyko wpadnięcia w spirale długów jest bardzo duże. Dlatego banki coraz bardziej zwracają uwagę na to, jaki typ ludzi zgłasza się do nich po pożyczki. Im częstsze i regularniejsze wpływy na konto – tym lepiej. Dość charakterystyczną grupą społeczną korzystającą z pożyczek I kredytów są także seniorowie. Dziś, z racji zbyt niskich emerytur, starszym osobom dość trudno jest się utrzymać za głodowe stawki. Pożyczki są dla nich ogromnym wsparciem w sytuacjach, gdy po wykupieniu leków nie ma już pieniędzy na rozrywki, spełnianie marzeń, czasami nawet na jedzenie. Jeśli raz przekonają się do danej firmy pożyczkowej, decydują się na zasadzie przywiązania korzystać z jej usług stale. Nie mają zaufania do ciągłych zmian I szukania ofert gdzie indziej.

www.optimusplus.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ