Problem z włosami może dotknąć każdego bez względu na płeć czy wiek. Problemy te nie zawsze dotyczą jedynie wypadania włosów czy łysienia. Mogą mieć one na przykład ścisły związek ze skórą głowy i występowaniem łupieżu czy innych nieprzyjemnych dolegliwości. Aby temu zaradzić warto wybrać się na wizytę do miejsca, jakim jest klinika włosów i poddać się leczeniu.
Na rynku istnieje wiele różnorodnych klinik, a poziom świadczonych przez nie usług, jak możemy się domyślić, jest bardzo zróżnicowany. W związku z tym faktem, zanim stwierdzimy, że ta konkretnie klinika włosa zajmie się naszym problemem warto zrobić rozeznanie na rynku i zasięgnąć opinii osób, które korzystały z pomocy kogoś takiego jak specjalista od włosów.
Czym charakteryzuje się dobra klinika włosów?
Przede wszystkim, aby zweryfikować czy dana klinika włosów jest profesjonalna, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy specjalista od włosów w niej zatrudniony od razu sugeruje nam wykonanie określonego rodzaju zabiegu, czy może w pierwszej kolejności zaleca wykonanie badań, których celem będzie sprawdzenie, czy problem z włosami nie jest u nas powiązany z chorobą, o której na przykład możemy nie wiedzieć. Jeżeli natomiast takie zdarzenie nie będzie miało miejsca, wówczas „ratuj się kto może” – uciekajmy stamtąd.
Profesjonalna klinika włosa powinna zlecić wykonanie szeregu badań, na podstawie których można dotrzeć do przyczyny problemów z włosami oraz dobrać odpowiednią formę leczenia. Jeżeli jednak taka sytuacja nie będzie miała miejsca, możemy być pewni, że nie trafiliśmy do specjalistów, a jedynie naciągaczy, którym zależy na tym, aby przeprowadzić jak najwięcej zabiegów, a tym samym zarobić jak najwięcej pieniędzy. Dobro pacjenta samo w sobie nie jest dla nich kompletnie ważne.
Czy zabiegi na włosy i skórę włosów trzeba wykonywać cyklicznie?
Wszystko zależy od tego, z jaką przypadłością się borykamy i jaka forma jej leczenia będzie stosowana w naszym przypadku. Niektóre zabiegi wystarczy przeprowadzić jednokrotnie i efekt jest zauważalny praktycznie od razu, a są również i takie rodzaje zabiegów, które należy powtarzać cyklicznie, aby uzyskać stuprocentowo zadowalający efekt.
Na przykład leczenie łupieżu, czy zapalenia skóry głowy będzie z całą pewnością dłuższym procesem niż nakłuwanie skóry głowy w celu pobudzenia meszków włosowych do produkcji włosów. W związku z powyższym odpowiedź na to pytanie należy rozpocząć od słów „to zależy”