Dla kogo są drzwi przesuwne?

Wszyscy, którzy urządzają własne mieszkanie zdają sobie sprawę z tego, jak wiele wyborów należy dokonać. Decyzji jest ogrom. Każdy detal powinien być przemyślany i dobrany do reszty wystroju. Jednym z nich szafy. Coraz bardziej popularne są garderoby z drzwiami przesuwnymi. Dla kogo są propozycją?

Dla nowoczesnych

Drzwi przesuwne idealnie prezentują się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Mogą też być bardzo minimalistyczne. W związku z tym dobrze wyglądają w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wielu ozdób.

Warto wiedzieć, że skrzydła drzwi mogą występować we wielu wariantach kolorystycznych oraz przeróżnych modelach. Do nowoczesnych wnętrz pasują te wykonane z płyty z połyskiem lub z panelami szklanymi.

Szczególnie ciekawą propozycją są drzwi przesuwne bezramowe, które charakteryzują się wyjątkową dyskrecją. Można wkomponować je w ścianę tak, by wydawały się jej częścią – a nie osobnym tworem.

Dla wygodnych

Drzwi przesuwne są też bardzo wygodne, bo łatwo się je otwiera i zamyka. Takie drzwi nie zamykają się same, ani nie trzaskają. Są ciche, więc nie przeszkadzają innym domownikom. Warto też pamiętać, że szafy zamykane tym typem drzwi są skrojone na miarę potrzeb swoich użytkowników. Samodzielnie można dobrać ilość półek, ich wysokość, długość drążka, a także – szerokość samej zabudowy. To niezwykle ważne dla mieszkań o niestandardowych wymiarach.

Do otwarcia drzwi przesuwnych bezramowych nie trzeba używać zbyt wiele siły. Wystarczy je pchnąć by bezszelestnie się odsunęły. W związku z tym nadają się też dla osób starszych, którym trudno jest otwierać ciężkie skrzydła drzwi. Z ich otwarciem poradzą sobie nawet dzieci. Dużo trudniej też o bolesne przytrzaśnięcie palców.

Do małych pomieszczeń

Drzwi przesuwne bezramowe są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań o małej powierzchni. Nie wymagają przestrzeni związanej z otwieraniem i zamykaniem drzwi. Z tego powodu, następne meble można ustawiać nawet w bezpośrednim sąsiedztwie szafy. Z pewnością te dwa meble nie będą ze sobą kolidować.

Takie drzwi to powiew luksusu i elegancji dla każdego mieszkania. Również tego małego. Drzwi przesuwne można wykorzystać do rozdziału dwóch pomieszczeń. Następnie można je otworzyć i zyskać jedno duże pomieszczenie, zamiast dwóch małych. To ekonomiczny sposób na podzielenie pomieszczenia w małym mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ