Czasem zastanawiamy się, jak nasze prababcie i babcie mogły żyć bez tylu kosmetyków. Dziś nasza łazienka przypomina niekiedy mały sklep drogeryjny- mamy kilka kremów do twarzy, krem pod oczy, żel do mycia buzi i tonik, płyn micelarny i mleczko, kilka szamponów, kilka odżywek do włosów, ze trzy balsamy i jeszcze więcej zeli do kąpieli… a tuż obok nich maseczki do twarzy, hennę do brwi, peeling do ciała i łagodniejszy do twarzy. Jak my się w tym wszystkim odnajdujemy i mamy czas na aplikowanie tych mazideł?
Kosmetyki hipoalergiczne – jak je wybierać? Kosmetyki hipoalergiczne to taki rodzaj kosmetyków, które są szczególnie delikatne i mogą być stosowane nawet przez osoby o szczególnie wrażliwej cerze i skórze. Kosmetyki takie posiadają właściwości łagodzące i lecznicze, a więc przyniosą ulgę wrażliwej skórze i mogą być stosowane przez alergików. Informacje o tym, które kosmetyki są hipoalergiczne znajdziemy najczęściej na opakowaniach oraz na stronie producenta. Nawet osoby o normalnej, mieszanej czy suchej skórze mogą z powodzeniem stosować kosmetyki hipoalergiczne, które przyniosą ich skórze komfort i równowagę. Wszystkie te zalety kosmetyków hipoalergicznych przemawiają za tym, aby w pierwszej kolejności to je wybrać podczas kolejnej wizyty w drogerii.
Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez używania kosmetyków. Zaraz po przebudzeniu aby orzeźwić naszą skórę spryskujemy twarz wodą termalną lub tonikiem. Kiedy myjemy buzię powinniśmy zdecydować się na łagodne preparaty, które nie posiadają w swoim składzie silnych detergentów. Bardzo dużo mówi się na temat chemii używanej w kosmetykach i jej okropnym działaniu na nasz organizm. Wiele substancji i związków chemicznych zawartych w kosmetykach może powodować zmiany nowotworowe, nawet u bardzo młodych osób. Dlatego wybierając kosmetyki w drogeriach lub supermarketach zwróćmy szczególną uwagę na to, czy są one hipoalergiczne, a najlepiej ograniczmy używanie kosmetyków do minimum. Jeśli chcemy być jak najdłużej piękne stawiajmy raczej na zdrową dietę i picie dużej ilości wody.

www.nailsworld.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ