Co warto wiedzieć o ogrodzeniach tymczasowych na budowę

Przygotowanie placu budowy wymaga zabezpieczenia terenu przed odwiedzinami nieupoważnionych osób, których obecność mogłaby zakończyć się nawet groźnym wypadkiem. W tym celu warto zdecydować się na postawienie ogrodzenia tymczasowego, które można szybko zdemontować po zakończeniu prac. Sprawdź, co warto wiedzieć o ogrodzeniu terenu budowy.

Wymogi dotyczące ogrodzeń budowlanych

W pierwszej kolejności należy zajrzeć do przepisów polskiego prawa budowlanego. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że ogrodzenia tymczasowe powinny być postawione jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na placu budowy. Ponadto płot powinien spełniać określone wymagania. Przede wszystkim ma skutecznie zabezpieczać przed pojawieniem się postronnych osób, a także odgradzać szczególnie niebezpieczne miejsca.

Ogrodzenie ma nie tylko chronić przypadkowych przechodniów, ale ma także być trudne do sforsowania dla osób próbujących przedostać się nielegalnie na plac budowy. Minimalna wysokość płotu określona w przepisach wynosi 150 cm, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiednich produktów. Obowiązkiem osób sprawujących nadzór nad placem budowy jest także upewnienie się, że postawione ogrodzenie nie stwarza zagrożenia dla pracowników i przechodniów.

Ogrodzenia ażurowe i pełne – które wybrać?

Kolejnym etapem przygotowań do rozpoczęcia prac na placu budowy powinien być wybór odpowiedniego ogrodzenia tymczasowego. Sporą popularnością wśród klientów firmy Easy Fence cieszą się przenośne konstrukcje ażurowe, które składają się z ocynkowanych rur oraz zawieszonych na nich siatkach. Lekkie ogrodzenie montuje się na betonowych blokach, które skutecznie zabezpieczają płot przed przemieszczaniem się np. podczas wichury.

Jedyną wadą ogrodzeń ażurowych jest to, że można przez nie zobaczyć plac budowy. W przypadku sekretnych projektów czy też dla komfortu robotników pracujących w centrum miasta warto pomyśleć o montażu na betonowych blokach pełnych paneli. Konstrukcje tymczasowe z metalową wysłoną na rurach skutecznie chronią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Ponadto można na nich zawiesić materiały reklamowe.

Wynajem ogrodzeń tymczasowych

Po zakończeniu budowy ogrodzenie nie będzie już potrzebne, może zatem pojawić się problem ze składowaniem przęseł. Z tego powodu zamiast zakupu paneli lub ogrodzenia można zdecydować się na wynajem od firmy Easy Fence. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla firm budowlanych, które nie dysponują własnym terenem do przechowywania sprzętu lub prowadzą prace w wielu miejscach jednocześnie.

Warto również pamiętać, że ogrodzenie placu budowy to nie tylko metalowe przęsła. Konieczne jest także zaopatrzenie się w bramy, furtki oraz produkty niezbędne do montażu płotu tymczasowego. Profesjonalne firmy w ramach wynajmu dostarczą wszystkie niezbędne elementy, co może znacząco skrócić czas przygotowań do rozpoczęcia prac na placu budowy. Bardzo często jest to także zwyczajnie tańsze rozwiązanie niż zakup ogrodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ