Kupno samochodu dostawczego w pewnym sensie różni się od kupna samochodu osobowego. Samochody dostawcze najczęściej kupowane są przez firmy, jednak nie wszystkich przedsiębiorców stać na to, żeby kupić nowy samochód dostawczy, tym bardziej, gdy dopiero rozpoczynają działalność. Mogą oni za to skorzystać z bardzo atrakcyjnej możliwości.

Używane samochody dostawcze

Używane auta dostawcze pochodzące z rynku wtórnego to dobre okazje. Aczkolwiek, kiedy po raz pierwszy dokonuje się takiej transakcji, to dobrze będzie zorientować się na co zwrócić uwagę. Kiedy mamy okazję kupić auto dostawcze w dobrej cenie i wiemy, że jest to samochód w miarę nowy to nie mamy się nad czym zastanawiać. Najważniejsze natomiast jest sprawdzenie legalności takiego pojazdu oraz jego sprawności. Kontrola dokumentów to kolejny ważny etap, o którym musimy pamiętać. Dotyczy ona zweryfikowania, czy w udostępnionej dokumentacji samochodu nie ma żadnych poprawek, przeróbek danych, zamazań i nieczytelności. Poza tym, warto zażądać faktury z pierwszego zakupu pojazdu. Kiedy dojdzie do oględzin to patrzeć trzeba zarówno na specyficzne cechy samochodów dostawczych, a więc to jak prezentuje się kabina i ładownia oraz na to, czy auto dostawcze jest sprawne. Możemy oględzin takich dokonać sami bądź skorzystać z porad doświadczonego i zaufanego mechanika samochodowego.

Zakup auta dostawczego w ramach leasingu

Sprawne i w miarę nowe auta dostawcze można kupić również w ramach leasingu. Ta forma kupna – sprzedaży w branży motoryzacyjnej jest atrakcyjna dlatego, że przedsiębiorcy kierują się przede wszystkim datą produkcji samochodu. Mają zaś świadomość, że na aukcjach leasingowych, na przykład odbywających się za pośrednictwem strony aukcje.efl.com.pl można wyszukać nowe samochody i spłacać je w dogodnych ratach leasingowych. Zakup samochodu przez leasingowy portal aukcyjny nie będzie utrudniona, ponieważ flota pojazdów jest obszerna, Polski rynek leasingowy naprawdę bardzo się rozwinął. Dobrze będzie wobec tego rzeczywiście skorzystać z takiej opcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ