Co to jest łupież?

Łupież jest definiowany jako choroba skóry głowy objawiająca się drobnopłatowym złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka z mniej lub bardziej nasilonym łojotokiem. Problem, który dotyka wiele osób, bez względu na płeć i wiek, jednak najczęściej występuje u nastolatków i osób starszych.

Szampony przeciwłupieżowe dawniej i dziś

SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWEPodstawowym narzędziem do walki z łupieżem są preparaty pielęgnacyjne czyli szampony przeciwłupieżowe. 15- 20 lat temu używanie szamponu przeciwłupieżowego nie należało do przyjemności. Właściwie każdy produkt pachniał tak samo: bardzo nieciekawie, chemicznie. Poza tym wybór był mocno ograniczony. Skład kosmetyków w zasadzie nie różnił się wiele, szampony były „ogólnie przeciwłupieżowe”, bez różnic we wskazaniach czy przeciwwskazaniach. Obecnie mamy możliwości wyboru. Wybierając szampon przeciwłupieżowy, należy zwrócić uwagę do jakiego rodzaju łupieżu jest przeznaczony: suchego czy tłustego. Niektóre szampony, np. Dandrene posiadają dwie substancje czynne, likwidujące oba rodzaje łupieżu. Producenci prześcigają się w doskonaleniu receptur przy produkcji szamponów przeciwłupieżowych, pragną sprostać wymaganiom najwybredniejszych konsumentów. Współczesny klient oczekuje od produktu przede wszystkim, aby kosmetyk był skuteczny, aby uporał się z problemem. Ponadto szampon ten musi być dobrze tolerowany przez użytkowników, ma zapewnić równowagę biologiczną skóry. Poprzez zastosowanie przy produkcji środków leczniczych pochodzenia naturalnego kosmetyk ten powinien leczyć i pielęgnować zarazem. Dodatkowo ma być wydajny i przyjemny w użyciu (właściwa konsystencja, miły zapach). Nie bez znaczenia jest także opakowanie: powinno być praktyczne w stosowaniu, o estetycznym wyglądzie. Obecnie na rynku szampony przeciwłupieżowe dostępne są w opakowaniach 6 ml (saszetki) oraz opakowaniach o większej pojemności (100, 200 czy 390 ml – w zależności od producenta).

Ranking szamponów przeciwłupieżowych

Dobry szampon przeciwłupieżowy jest jednym z najbardziej pożądanych kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Na podstawie opinii konsumentów, którzy „na własnych głowach i włosach” doświadczyli działania szamponów różnych producentów powstał ranking najpopularniejszych szamponów przeciwłupieżowych (TOP6 2017r.): Dandrene, Vichy, Kerastase Specifique, Nizoral, Kerastase Bain, La Roche Posay. Rynek szamponów przeciwłupieżowych kieruje swoje oferty do klientów z portfelami o różnej zasobności portfela. Można kupić jednorazowe saszetki w cenie od 1,40 zł do 3 zł, natomiast większe opakowania kosztują: Joanna 200 ml/4 zł, Head&Shoulders 200 ml/8 zł czy Vichy 390 ml/58 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ