SUSZARKA DO WŁOSÓW Z DYFUZOREM

Suszarka do włosów do podstawowe urządzenie w łazience każdej kobiety. Za pomocą suszarki do włosów z dyfuzorem można wysuszyć włosy, ale także wymodelować je, nadając im efekt push-up czy lekkie fale. Aby wybrać urządzenie, które jednocześnie będzie wydajne, sprawi, że będziemy zadowoleni ze swej fryzury a przy tym nie zniszczy struktury naszego włosa,  należy przyjrzeć się pewnym parametrom.

 

Rodzaj powłoki

SUSZARKA DO WŁOSÓW Z DYFUZOREMWażnym elementem budowy, na który należy zwrócić uwagę jest rodzaj powłoki pokrywającej otwór wylotowy powietrza. Powłoka ma za zadanie filtrowanie gorącego powietrza. Tańsze modele suszarek do włosów z dyfuzorem nie mają powłoki a wylot powietrza pokrywa plastik.

Modele droższe, mogą posiadać powłoki ceramiczne, turmalinowe lub takie, które nasączone są odżywkami.

 

Regulacja temperatury

Pozwala ona na dopasowanie temperatury powietrza do indywidualnych preferencji. Dobre urządzenie to takie, które zapewnia płynną regulację temperatury gorącego jak i zimnego powietrza.

Gorące powietrze jest ważne, gdy chcemy szybko wysuszyć włosy. Trzeba być jednak świadomym, że szybko niszczy włosy. Zimne powietrze jest idealne, kiedy chcemy wymodelować włosy i nie uszkodzić ich struktury.

 

Moc

Od mocy urządzenia zależy szybkość oraz efektywność jego pracy. Najbardziej popularne modele mają moc od 1000 W do 2400 W. Te pierwsze, najtańsze sprzęty, często określane są mianem suszarek podróżnych. Ich otwór wylotowy jest mały i nie posiadają powłoki.

 

Uchwyt

Najlepsze rozwiązania to modele z rączką pokrytą gumowymi elementami. Zapewniają one komfort suszenia, a silikon działa antypoślizgowo. Niektóre modele posiadają również składany uchwyt, który świetnie sprawdzi się w podróży.

 

Długość przewodu

Najpopularniejsze modele posiadają kabel, który mierzy od 1,5 m do 2 m. Produkowane są również modele z przewodem o długości 3 m.  Sprzęt z krótszym kablem może nie sięgać od gniazdka do lustra, warto więc przemyśleć i tę kwestię.

 

Dyfuzor

Wielkość dyfuzora należy dostosować do gęstości włosów. Ważne jest to, aby nie był zbyt duży, zwłaszcza przy suszarkach o małej mocy. Urządzenie nie będzie wówczas zbyt wydajne. Warto wybrać model suszarki z odczepianym dyfuzorem. W jego miejsce można nałożyć inne końcówki, np.: prostującą (rozczesuje i prostuje włosy), spin curl (susząc tworzy fale), z filtrem ochronnym (zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń i wplątywaniu włosów).

 

Ceny suszarek z dyfuzorem

Ceny suszarek z dyfuzorem wahają się w zależności od producenta, parametrów użytkowych i dodatkowego wyposażenia. Najskromniejsze modele, o najniższej mocy kosztują mniej niż 50 złotych, natomiast ceny profesjonalnych suszarek oscylują wokół 200 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ