Stylizacja rzęs i brwi to zabieg, który nie tylko upiększa twarz i poprawia rysy, ale przede wszystkim tworzy wrażenie nienagannego wizerunku, co jest bardzo ważne dla każdej kobiety.

Stylizacja rzęs to naturalne ich przedłużenie, pogrubienie i zagęszczenie.

 

Jakie są metody stylizacji rzęs?

STYLIZACJA RZĘSPodstawową i najczęściej stosowaną techniką zagęszczania rzęs jest technika 1:1, która polega na przyklejaniu jeden rzęsy syntetycznej do jednej rzęsy naturalnej. Rzęsy mocowane są pojedynczo specjalnie opracowanym klejem, dzięki czemu wyglądają całkowicie naturalnie. Obecnie możemy również wybierać między metodą 2:1, 3:1, metodą 3D czy Foconyes, gdzie można przykleić nawet 6:1. Nazewnictwo może się różnić, ale we wszystkich tych metodach chodzi o to, że tym razem zamiast jednej przyklejamy od 2 do 6 rzęs do jednej naturalnej. Podobnie jak w metodzie 1:1 wszystkie rzęsy syntetyczne przyklejamy zawsze tylko do jednej rzęsy naturalnej i co najważniejsze w tych metodach – należy szczególnie zwrócić uwagę na jakość rzęs. Rzęsy do tego typu zagęszczania, gdzie do jednej rzęsy naturalnej możemy przykleić nawet 6 rzęs syntetycznych, muszą być naprawdę cienkie i lekkie, żeby nie obciążały rzęs klientki. Rzęsy do techniki Foconyes są tak cienkie, że do złudzenia przypominają naturalne włosy i dlatego idealnie nadają się do tak ekstremalnego zagęszczania i przedłużania rzęs.

Czy przedłużanie rzęs szkodzi naturalnym rzęsom?

Nie, prawidłowo wykonana usługa nie ma najmniejszego wpływu na stan rzęs naturalnych. Rzęs nie przyklejamy bowiem do rzęs młodych, które są za słabe na utrzymanie ciężaru rzęsy syntetycznej, pozwalamy im przez to na swobodny wzrost. Stylistka przykleja rzęsy syntetyczne tylko i wyłącznie do rzęs w fazie wypadania i wzrostu, bacząc przy tym na to, żeby ich nie posklejać. Tak wykonany zabieg niczym nie zaburza cyklu życia rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni i w tym właśnie czasie następuje wymiana rzęs na nowe.

Doświadczona i odpowiedzialna stylistka to taka, która nie skleja rzęs, nie niszczy rzęs naturalnych swoim klientkom. Od jej umiejętności zależy późniejsza kondycja naturalnych rzęs klientek.

Najgorszym grzechem w stylizacji rzęs jest brak umiejętności stylistki, czyli wspomniane już sklejanie rzęs oraz nieodpowiedni dobór rzęs. Regularne korzystanie z takich właśnie usług może doprowadzić do widocznych ubytków, rzęsy naturalne staną się łamliwe i potrzeba będzie długiego okresu czasu, aby ponownie się zregenerowały.

Rzęsy każdej z pań różnią się pod względem długości i grubości, dlatego aby osiągnąć jak najbardziej naturalne efekty, należy odpowiednio dopasować rodzaj rzęs oraz ich długość, grubość i wygięcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ