Ta roślina jest rozpowszechniona na terenie całej Europy, spotkać się z nią można również na terenie USA oraz w Azji. Popularny wrotycz pospolity może też zaskoczyć swymi właściwościami, z których jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę. W jaki sposób każdy z nas może wykorzystać się roślinę? Wiadomo, że może się ona sprawdzić rewelacyjnie jako roślina kosmetyczna, w taki zresztą sposób stosowany jest wrotycz od dawna. Jakie metody wykorzystywania tej pospolitej rośliny zna kosmetyka naturalna?
Wrotycz pospolity zbierany jest w okresie kwitnienia, a następnie suszony. Tak przygotowane ziele może być wykorzystywane w celach praktycznych, przy czym wyjątkowo dobrze wrotycz radzi sobie w walce z owadami. Zapach suszonego ziela skutecznie odstrasza owady, a olejek pozyskany z suszu w wielu rejonach świata jest z powodzeniem stosowany jako środek przeciwko pasożytom mogącym nękać bydło. Najchętniej jednak z właściwości tej rośliny korzysta kosmetyka naturalna, która zna wiele ciekawych możliwości wykorzystania tego daru natury. W jaki sposób wrotycz pomaga nam zatem poprawiać swój wygląd?
Jako roślina kosmetyczna, wrotycz jest przede wszystkim cenionym dodatkiem do kąpieli. Kąpiel taka pobudza, jednak (ze względu na trujące właściwości wrotyczu) nie można z niej korzystać zbyt długo. Jako roślina kosmetyczna jest też wrotycz cennym dodatkiem do wielu kremów i preparatów, których głównym zadaniem jest ochrona skóry przed ukąszeniami owadów. I tu należy zachować pewną ostrożność, gdyż taka ochrona przed ukąszeniami owadów nie każdemu przyniesie wiele korzyści. Są przecież osoby, w przypadku których stosowanie środków z tą rośliną może stać się przyczyną wystąpienia reakcji alergicznej.

www.gospodyni24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ