Rękawiczki lateksowe bezpudrowe

W obecnych czasach, rękawiczki jednorazowe zrobione z lateksu to bardzo potrzebny element wyposażenia ochronnego w wielu branżach. Używamy ich w gastronomii, hotelarstwie oraz w medycynie. Tego typu rękawiczki skutecznie pozwalają zachować odpowiedni poziom czystości, higieny, a także chronią przed wszelakimi drobnoustrojami czy zanieczyszczeniami, które pojawić się mogą na dłoniach. Takie rękawiczki skutecznie będą chronić przed kontaktem z krwią, dlatego są stale używane przez medyków.

Rękawiczki lateksowe – rodzaje

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe to obecnie popularny rodzaj rękawiczek. Są często stosowane przez lekarzy. Cechują się sporym poziomem wytrzymałości przez kauczuk, z którego zostały zrobione. Na rynku kupić można różne kolory, dzięki temu możemy kupić rękawiczki według własnych upodobań. Warto dodać, że wewnętrzna strona tychże rękawiczek najczęściej wzmacniana jest przez polimer, który zapewnia trwałość oraz skutecznie minimalizuje rozciąganie materiału.

Rękawiczki pudrowe posiadają na wewnętrznej stronie środki pudrujące, przez często mogą powodować dyskomfort wywołany przez specyficzne uczucie pudru na dłoniach. Rękawiczki bezpudrowe nie zawierają natomiast tego typu środków, dlatego jest to idealna alternatywa dla osób narażonych na różnego rodzaju podrażnienia, wywołane przez puder. Wewnętrzna strona tego typu rękawiczek często wzmocniona jest przez polimer, który zapewnić może trwałość oraz minimalizuje rozciągnięcie materiału.

Zalety używania rękawiczek bezpudrowych

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe trudniej założyć niż pudrowe, jednakże będą lepiej dopasowywać się do kształtu dłoni. Takie rozwiązanie pozwala lepiej wyczuć dotyk, a także zwiększyć komfort użytkowania. Obecnie używana jest także polimeryzacja do takich rękawiczek. Warstwy polimeru dobrze wpływają na trwałość. Są bardzo uniwersalne, co pozwoli założyć je na prawą, a także lewą dłoń.

Środki pudrujące mogą powodować podrażnienia oraz zaczerwieniania na skórze, co znacząco zmniejsza dyskomfort podczas ich użytkowania. Warto też dodać, że tego typu rękawiczki z lateksu są świetna alternatywą dla osób bardziej narażonych na wszelkie podrażnienia. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że może pojawić się alergia na lateks.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ