Otmuchów, jedno z ciekawszych miast Opolszczyzny, może pochwalić się cennymi zabytkami. Choć niewielkie, kusi ciekawym zamkiem wznoszącym się nad zabytkowym centrum, uroczymi kamieniczkami oraz okazałym gmachem ratuszowym. Wieże miejskich budowli są doskonale widoczne już z daleka i serdecznie zapraszają do zapoznania się z innymi atrakcjami miasta.

Czy warto odwiedzić Otmuchów?
Zdania turystów są wprawdzie podzielone, jednak zdecydowana większość jest Otmuchowem zachwycona. Dla niektórych miasteczko jest zbyt małe, zbyt prowincjonalne. Dla innych jego małomiasteczkowy charakter jest największym walorem.
W niewielkim Otmuchowie na uwagę zasługuje rynek, którego centralną część zajmuje okazały ratusz. Zbudowany w XVI-wieku jest jednym z ciekawszych przykładów renesansowej architektury na terenie Śląska Opolskiego. W panoramie miasta wyróżniają się wieże kościoła parafialnego. Tej barokowej świątyni patronują św. Mikołaj i św. Franciszek Ksawery. To, co najcenniejsze można zobaczyć we wnętrzu świątyni. Są to przede wszystkim polichromie wykonane przez Karola Dankwarta oraz obrazy Michaela Willmana.

Największa atrakcja Otmuchowa znajduje się jednak na niewysokim wzniesieniu w pobliżu rynku. To gotycko – renesansowy zamek, służący dawniej biskupom wrocławskim. Dziś mieści się tu hotel i restauracja, zaś na turystów czeka zamkowa wieża – świetny punkt widokowy, z którego można podziwiać Otmuchów i okolicę.

www.szafamamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ