Bardzo często obcinając paznokcie u stóp nie zwracamy szcególnej uwagi na nadanie im właściwego, prozdrowotnego kształtu. Błędnie zaokrąglamy boki i pieczołowicie je piłujemy. Niestety, jak się okazuje, ze zdrowotnego punktu widzenia to wielki błąd, który może nas kosztować wiele problemów i bólu.

Wrastające paznokcie są wynikiem nieprawidłowego skracania paznokci, które w prawidłowej formie powinny przybierać kształt kwadratu. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić warto znaleźć na stronie podolodzy.pl instrukcję i zastosować się do konkretnych wskazówek.

Poważny, bolesny problem

Z pozoru błaha sprawa może okazać się kluczową w przypadku nawracających wrastających paznokci, które wiążą się nie tylko z potwornym bólem, ale też mogą mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Deformacja płytki paznokcia niestety lubi się powtarzać. Właściwa profilaktyka zdecydowanie przyczynia się do pożegnania się z tą dolegliwością.

Zaniedbanie wrastających paznokci może skutkować zakażeniem, a także zwiększa skłonność do pojawienia się grzybicy. Przerwany wał okołopaznokciowy jest otwarty dla wszelkiego rodzaju bakterii i grzybów, a tym samym może doprowadzić do poważnych infekcji. Osobą, która pomoże nam w trudnościach związanych ze stopami jest oczywiście podolog.

Podolog zaradzi

Specjalista oceni stan naszych paznokci, a także przeprowadzi szczegółowy wywiad. Może się okazać, że geneza naszego problemu nie leży w nieprawidłowo obciętych paznokciach, a w zbyt obcisłym obuwiu. W tym miejscu dodajmy, że problem dotyczy w szczególności osób uprawiających sporty wywierające szczególny nacisk na stopy, ludzi otyłych, chorujących na cukrzycę, czy deformacje ortopedyczne. N wrastające paznokcie ma także wpływ przewlekła grzybica, suchość bądź potliwość stóp , a także skłonności genetyczne. Bez najmniejszej wątpliwości problem jest dość złożony i niestety, bez ustalenia jego przyczyny i podjęcia właściwych działań – wpierw leczniczych, później profilaktyczych – może powracać do nas niczym niechciany bumerang.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ