Nowoczesne łazienki są wygodne i funkcjonalne, a przy tym estetyczne i minimalistyczne. Aby te wszystkie cechy mogły określać Twoją łazienkę, musisz dobrze przemyśleć jej aranżację. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu nowoczesnej łazienki? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Odważne kolory

Nowoczesna łazienka pozwala na praktycznie całkowitą dowolność w doborze kolorów. Świetnie sprawdzą się kontrastowe połączenia – zwłaszcza czerni i bieli. Pamiętaj  jednak, że nadrzędną cechą nowoczesnych łazienek jest minimalizm, dlatego nie łącz ze sobą zbyt wielu kolorów – dwa, trzy odcienie w zupełności wystarczą.

Urządzenia sanitarne w nowoczesnej łazience

Zawsze przy urządzaniu łazienki powstaje dylemat – wanna czy prysznic? W nowoczesnych łazienkach świetnie sprawdzi się i jedno, i drugie, oczywiście pod warunkiem zachowania prostych, geometrycznych kształtów obu urządzeń. Jeżeli decydujesz się na wybór prysznica, postaw na kabinę typu walk-in (najlepiej z przeźroczystymi ściankami), która pozwala zaoszczędzić miejsce i świetnie wpisuje się w klimat nowoczesnej łazienki.

Odpływ liniowy zamiast brodzika

Tradycyjne brodziki zabierają zbyt dużo przestrzeni i, nie oszukujmy się, nie pasują zbytnio do nowoczesnych wnętrz – w tych znacznie lepiej sprawdzą się odpływy liniowe, które montuje się bezpośrednio w podłodze. Takie odpływy mają geometryczne kształty i pozwalają na umieszczenie w łazience kabiny bez brodzika typu walk-in, która jest wręcz obowiązkowym elementem nowoczesnych łazienek.

Podłoga

Zwykłe, ceramiczne płytki podłogowe o tradycyjnych wzorach lub kształtach nie są najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz, które wymagają innowacyjności i oryginalnych rozwiązań. Znacznie lepiej sprawdzą się płytki imitujące inne materiały – na przykład kamień lub drewno. To wciąż odporne na wilgoć i wytrzymałe płytki ceramiczne, które jednak bez wątpienia pasują dużo bardziej do nowoczesnych łazienek niż te o tradycyjnym wyglądzie.

Meble do nowoczesnej łazienki

W nowoczesnych łazienkach po prostu nie można pozwolić na powstanie bałaganu – zaburza to cały minimalizm wnętrza. Aby tego uniknąć, należy zadbać o odpowiednie meble, które umożliwią efektywne przechowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Miej na uwadze, że meble nie powinny zajmować w łazience zbyt dużo miejsca, dlatego najlepiej, jeśli są częścią zabudowy. Warto więc zainwestować w szafki podumywalkowe bądź szafki, na których można będzie umieścić lustro. Dobrym rozwiązaniem będzie również utworzenie w ścianach wnęk, które będą pełnić funkcję półek.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ