Nieżyt nosa, czyli katar, to przypadłość, z którą praktycznie każdy boryka się choć raz w roku. Nieprzyjemne objawy tej dolegliwości to jednak nie jedyny problem. Zjawisku temu zwykle towarzyszą też nieco inne konsekwencje, z którymi niełatwo jest sobie poradzić jeśli nie wie się, jak się za to zabrać.

Wysuszona śluzówka nosa

Podczas kataru można narzekać nie tylko jego typowe objawy takie jak wyciek z nosa, uczucie zatkania przewodów nosowych, brak węchu i smaku czy ból głowy. Częstym problemem, nie mniej uciążliwym i pojawiającym się zwłaszcza kiedy katar trwa dłużej, jest wysuszenie śluzówki nosa. Objawia się to nieprzyjemnym swędzeniem, a nawet pieczeniem i niewielkim krwawieniem związanym z podrażnieniem i mechanicznym uszkodzeniem błon śluzowych nosa.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Zarówno jeśli już zaistniał, jak i chce się go uniknąć, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów Rinozine, które nawilżają śluzówkę i chronią ją przed podrażnieniami, jeśli zaś już do nich doszło, przyspieszają jej regenerację. Przywracają też komfort i dbają o właściwy stan błon śluzowych, dzięki czemu mogą one funkcjonować bez zarzutu (a warto pamiętać, że ich rola jest bardzo istotna). Dowiedź się więcej o zastosowaniu produktów Rinozine podczas nawilżania śluzówki nosa z strony http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/

wm3-(1)

Podrażniona skóra wokół nosa

Kiedy katar trwa dłuższy czas i konieczne jest nieustanne wycieranie nosa, nawet w przypadku korzystania z najdelikatniejszych chusteczek szybko można odczuć pieczenie i ból okolic nosa. Jest to związane z podrażnieniem i mechanicznym uszkodzeniem naskórka. Nieprzyjemne odczucia potęgują się podczas wycierania nosa i stan skóry jeszcze bardziej się pogarsza, co powoduje także duży problem natury estetycznej, ale nałożenie zwykłego kremu nawilżającego może skutkować jeszcze intensywniejszym pieczeniem…

suchy-nos-rinozine2

Co można zrobić?

Marka Rinozine specjalnie z myślą o takim problemie stworzyła nawilżająco-regenerującą maść na otarcia i podrażnienia okolic nosa. Jej starannie opracowany skład gwarantuje silne działanie, dzięki czemu już w chwilę po nałożeniu preparatu można poczuć ulgę, a przy tym dzięki stosowaniu go skóra szybciej goi się i regeneruje. Chcesz wiedzieć więcej jak dbać o swój organizm? Koniecznie odwiedź tą stronę.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ