Producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych i lepszych modeli prostownic. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy przede wszystkim od rodzaju włosów, do których będzie wykorzystywane urządzenie. Aby wybrać najlepszą dla nas prostownicę należy wziąć pod uwagę takie elementy jak:

 

Regulacja temperatury

Funkcja ta pozwala na dostosowanie natężenia ciepła do struktury włosów. Posiadaczki cienkich włosów nie potrzebują wysokiej temperatury, żeby ich fryzura była idealnie prosta. W ich przypadku niższa temperatura ustrzeże delikatne włosy przed zniszczeniem czy pozbawieniem blasku, spełniając swoją rolę zarazem. Ważne, by prostownica miała możliwość dopasowania temperatury do indywidualnych potrzeb.

 

Rodzaj płytek

NAJLEPSZE PROSTOWNICEIstotne znaczenie ma materiał jakim pokryte są płytki prostownicy. Prostownice, wykonane z materiałów  najmniej korzystnych dla naszych włosów (teflon) powoli są wycofywane z rynku.

Obecnie najpopularniejsze są płytki ceramiczne (mieszanina ceramiki z tytanem lub aluminium). Ważne, aby grubość ceramicznej powłoki nie była zbyt cienka (szybko ulegnie zużyciu). Ciepło rozprowadzane jest po płytkach równomiernie, co minimalizuje ryzyko spalenia włosów.

Zazwyczaj ceramiczne prostownice posiadają płytki z funkcją jonizacji. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna zimą, gdy noszenie czapek powoduje elektryzowanie się fryzury. Prostownice z płytkami ceramicznymi uznawane są za najlepsze prostownice.

Na rynku obecne są także prostownice z płytkami na podczerwień. Powodują one, że ciepło powoli wnika w głąb włosa, nie niszczy jego struktury, a wręcz przeciwnie – odżywia.

Płytki tytanowe gwarantują trwałość sprzętu.

Płytki z technologią Nano pozwalają osiągnąć efekt perfekcyjnie prostych włosów, bez konieczności powtarzania czynności.

Prostownice z płytkami turmalinowymi wykorzystują w swoim działaniu efekt jonizacji.

 

Szerokość płytek

Jest to cecha, którą należy dostosować do grubości i długości naszych włosów. Prostownica wyposażona w wąskie płytki przeznaczona jest do włosów krótkich i/lub cienkich. Taki model może również posłużyć do robienia delikatnych fal. Dla włosów długich i/lub grubych najodpowiedniejsza będzie prostownica z szerokimi płytkami.

Bezpieczeństwo

Należy sprawdzić czy prostownica posiada funkcję automatycznego wyłączania urządzenia po dłuższym czasie jego nieużywania, czy ma takiego „strażnika bezpieczeństwa”.

 

Moc

Szybkość nagrzewania się prostownicy zależy od jej mocy. Jeśli chcemy by urządzenie było szybko gotowe do użytkowania, pamiętajmy o sprawdzeniu czy moc prostownicy jest wystarczająco wysoka. Większość producentów podaje informację w jakim czasie produkt osiąga maksymalną temperaturę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ