Możliwe zastosowania dla tzw. dronów kompaktowych

Powoli oswajamy się z widokiem quadrocopterów średniej wielkości tj. drony DJI z serii Phantom, które przemykają niepostrzeżenie nad placami budów, nad zakorkowanymi ulicami czy nad miejscami organizacji imprez sportowych lub koncertów. Z uwagi na możliwość wyposażenia tego typu dronów w porządny gimbal i dobrej jakości kamerę, a także z uwagi na oferowane przez nie parametry lotu, znajdują one wiele różnych, w pełni profesjonalnych zastosowań. W ostatnim czasie dla tej kategorii dronów pojawiła się jednak pewna konkurencja. Są nią niewielkie, kompaktowe drony, stworzone z myślą o zastosowaniach typowo amatorskich. Czy jednak niewielki gabarytowo sprzęt tj. drony DJI Mavic rzeczywiście nadaje się tylko i wyłącznie do zastosowań typowo amatorskich? Niekoniecznie.

Dron do zabawy, a może coś więcej?

Kompaktowe drony DJI Mavic, a także inne niewielkie drony wielu znanych marek, coraz częściej trafiają w lukę pomiędzy urządzeniami typowo rozrywkowymi, a większym sprzętem przeznaczonym do zastosowań nie tylko amatorskich, ale i wysoce profesjonalnych. Tego typu drony standardowo wyposażone są w doskonałej jakości kamery i gimbale, co pozwala wykonywać niezwykle efektowne ujęcia z wysokości. W stosunku do sprzętu profesjonalnego, są to jednak urządzenia znacznie mniejszych gabarytów, dzięki czemu użytkownik nie ma najmniejszego problemu z ich transportem. Takiego kompaktowego drona można zabrać ze sobą w każde miejsce, również na długą pieszą wędrówkę po górach. Małe rozmiary drona to także okazja do latania w miejscach z dużą ilością przeszkód, w tym w pomieszczeniach zadaszonych, gdzie łatwo o uszkodzenie dużego drona. W tym sensie drony kompaktowe tj. wspomniane drony DJI Mavic, w pewnych specyficznych okolicznościach mogą stać się ciekawą alternatywą dla większych dronów półprofesjonalnych i dużego, zaawansowanego technicznie sprzętu latającego.

Sport, podróże, rekreacja

Niewielkie gabarytowo drony kompaktowe sprawdzą się w roli osobistego sprzętu fotograficznego w zasadzie, w każdych warunkach. Będą idealnym wyposażeniem dla miłośników sportów wyczynowych, dla podróżników i zwykłych turystów, którzy rządni są pięknych i nietypowych ujęć w wyjątkowej scenerii. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze, drony DJI Mavic i drony kompaktowe innych marek, mogą być zabrane praktycznie w każde miejsce i uruchomione w najbardziej dogodnym dla użytkownika momencie. Można wykorzystywać je do filmowania lub fotografowania przyrody, krajobrazów czy zabytków. Przy ich pomocy można również filmować popisy wyczynowych sportowców czy wykonać zdjęcie własnej osoby w nietypowym miejscu, na przykład na szycie góry.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ