przeprowadzka
fot. pexels.com

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie. Poznaj więc sprzęt, który maksymalnie ułatwi ci przenoszenie rzeczy do nowego mieszkania. Tym sprzętem są wózki transportowe, o których zastosowaniu wie niewiele osób, a naprawdę przy przeprowadzce mogą bardzo się przydać!

Zobacz też:http://www.gautama.pl/wozki-transportowe/

Wózek platformowy

Ten typ wózka jest drogim zakupem, sporą inwestycją, ale oczywiście nie chodzi o to, aby go kupować. Tego typu wózki można swobodnie wypożyczyć zarówno w miejscach, które sprzedają wózki, jak i w firmach przeprowadzkowych. Wózki platformowe są duże i można na nie załadować naprawdę dużo rzeczy. Z tego względu przeprowadza przebiegnie szybciej i sprawniej. Wózki platformowe są często wyposażone w koła pneumatyczne, hamulce, uchwyty do manewrowania. Są bardzo pomocne, aby przewozić skrzynki i kartony, czyli właśnie niezbędne elementy przeprowadzki.

Wózek biurowy

Tego typu wózki są najbardziej popularne. Ich nazwa jest oczywiście bardzo umowna i potoczna. Nie oznacza, że można korzystać z nich wyłącznie w biurze i przewozić lekkie rzeczy. W zależności od firmy, która produkuje wózki można znaleźć modele, które cechują się większym i mniejszym maksymalnym obciążeniem. Co istotne, wózki biurowe często są niewielkich rozmiarów, a dodatkowo można je złożyć. Mogłoby się wydawać, że jest to wada, w końcu przeprowadzka wymaga przeniesienia znacznej ilości rzeczy. Taki wózek przydaje się np. gdy chcemy przenieść drobniejsze rzeczy z auta do mieszkania. A nie ukrywajmy zawsze w czasie przeprowadzki można znaleźć takie z pozoru drobne przedmioty, pudełka, które już nigdzie się nie zmieściły. Wówczas taki wózek może pozwolić na sprawne przeniesienie większej ilości rzeczy w krótszym czasie.

Pamiętaj, że sukcesem do sprawnej przeprowadzki nie są wózki, nawet te najbardziej praktyczne. Istotne jest, aby dobrze przygotować się do przenoszenia lub przewożenia rzeczy, a to oznacza, że należy je po prostu dobrze popakować. Jeśli dobrze spakujemy i posegregujemy rzeczy możemy mieć pewność, że wózek transportowy nam w tym pomoże. Nie można natomiast liczyć, że wykona on za nas całą pracę.

Przeczytaj też: http://www.empatyczni.pl/czym-sa-plesniawki-i-jak-sie-ich-pozbyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ