Kupujemy meble niemowlęce

Oferowane współcześnie meble dla niemowląt są tak piękne i różnorodne, że ich wybór może być naprawdę trudny. Do tego dochodzą wszystkie czynniki związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Dziś prezentujemy krótki poradnik na temat tego, co należy wziąć pod uwagę kupując meble dziecięce.

Urządzanie pokoju dla niemowlęcia to prawdziwa frajda dla rodzica. Szczególnie, że na rynku dostępne są piękne zestawy mebli oraz dodatków. Z drugiej jednak strony ogromny wybór mebli niemowlęcych może nieco zdezorientować rodziców. W naszym dzisiejszym poradniku przedstawiamy zatem najważniejsze aspekty, które należy rozważyć wybierając meble dziecięce, a także prezentujemy pokrótce obowiązujące trendy.

Bezpieczne i uniwersalne meble dziecięce

Najważniejsze w przypadku mebli dla niemowląt jest bezpieczeństwo. Wybierając meble należy upewnić się, że zostały wykonane z solidnych materiałów, takich jak drewno lub płyta MDF, z powierzchniami lakierowanymi ekologicznymi farbami z atestem bezpieczeństwa. Nie mniej istotne będą zaoblone lub lekko ścięte krawędzie w narożnikach blatów czy oparciu łóżeczka. Istotna jest także funkcja cichego domyku w przypadku komody lub szafy dziecięcej.

W przypadku koloru zdecydowanie największą popularnością cieszą się meble niemowlęce białe oraz szare. Nic zresztą dziwnego – ich stonowany charakter pozwala dopasować je do niemal każdej aranżacji. Z czasem zaś łatwo będzie przearanżować pokój za pomocą samych tylko dodatków.

Meble rosnące wraz z dzieckiem

Meble rosnące wraz z dzieckiem

Dobrym pomysłem jest łóżeczko rosnące razem z dzieckiem lub inaczej łóżeczko z funkcją tapczanika. Jego specjalna konstrukcja pozwala dopasować funkcjonalność mebla do wieku naszego malucha. W miarę zatem jak będzie rósł, będziemy mogli zamienić łóżeczko niemowlęce w bezpieczny i praktyczny tapczanik. To dobra inwestycja na lata.

Dobrym pomysłem będzie urządzenie pokoju niemowlęcia przy pomocy kompletu pasujących mebli. Na takie zestaw składa się zazwyczaj łóżeczko niemowlęce, komoda z przewijakiem oraz regał lub szafa. Z powodzeniem posłużą naszemu dziecku przez wiele lat oraz zapewnią funkcjonalną przestrzeń do przechowywania dziecięcych ubranek, pieluch, akcesoriów, książeczek czy zabawek. Warto wiedzieć, że wiele zestawów mebli dziecięcych jest projektowana tak, aby można było łatwo dostosować wystrój pokoju do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka. Wpływa na to wielkość brył, funkcjonalność oraz uniwersalna kolorystyka.

Modne meble niemowlęce – co mamy do wyboru?

Meble dziecięce dostępne są w wielu stylach. Współcześni producenci oferują nam naprawdę piękne zestawy, których może pozazdrościć niejeden dorosły. Ogromny wybór oferuje sklep internetowy Sarenka https://sarenka.eu/. Są tu meble niemowlęce w stylu skandynawskim, w stylu retro czy w stylu nowoczesnym. Dzięki pięknemu wykończeniu, a niekiedy misternie zdobionym elementom, meble dziecięce pozwalają stworzyć piękną przestrzeń dla rodziców i niemowlaka. W takim otoczeniu maluszek będzie czuł się przytulnie i bezpiecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ