Książki Francine Rivers - propozycja na jesienne wieczory

Późna jesień często zmusza nas do refleksji, zadumy. Coraz krótsze dni, długie i ciemne wieczory, brak słońca – to wszystko sprawia, że stajemy się nieco bardziej otwarci na świat duchowy. Z drugiej jednak strony szukamy ciekawych tytułów książkowych, które pozwolą nam spędzić jesienne i zimowe wieczory w atrakcyjny sposób. Doskonałą propozycją są pozycje literackie napisane przez Francine Rivers – autorkę traktującą o wierze chrześcijańskiej, choć nie tylko.

Książki nie tylko dla wierzących

Francine Rivers przez długi czas żyła z dala od wiary – znaczną część jej życia wypełniały codzienne obowiązki, w tym pisanie romansów. Nie umiała ona odnaleźć Boga w codziennym świecie, pomimo iż wychowała się w domu zakonnym. Jej książki o tematyce chrześcijańskiej traktują oczywiście o miłości chrystusowej, której możemy doświadczyć w codziennym życiu, jednak z drugiej strony powinny po nie sięgnąć nie tylko osoby wierzące, ale również te, które poszukują sensu życia. Francine Rivers zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że nie każdy doświadczył bożej miłości, jednak każdy potrzebuje wiary i nadziei.

Książka do herbaty

Francine Rivers żyje dziś jak wiele osób w podobnym wieku, a jej książki – można powiedzieć – pisze samo życie. Warto więc sięgnąć po nie w jesienne i zimowe wieczory, gdy poszukujemy w pewien sposób sensu naszego istnienia. Francine Rivers wydawała wiele tytułów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W książkach poruszane są bowiem różne tematy, przy czym pozycje literackie nie mają charakteru poradników. To właśnie jest w nich wspaniałe, bowiem Francine Rivers w pewnym sensie udziela nam porad, lecz robi to bardzo subtelnie, nie narzucając nikomu swojego zdania czy opinii na dany temat. Dlatego też po książki Francine Rivers warto sięgnąć w ramach oderwania się od codziennych problemów i przeczytać je na przykład do popołudniowej kawy czy herbaty.

Znane i cenione

Warto wspomnieć, że Francine Rivers jest cenioną na całym świecie autorką. Jej książki zostały przełożone na prawie trzydzieści różnych języków, w tym oczywiście język polski. Osoby, które nie mają czasu sięgnąć po jej tytuły bądź też mają problemy ze wzrokiem, które uniemożliwiają przyswajanie tekstu w formie pisemnej, mogą sięgnąć po audiobooki. Dzięki nim w tekst książki można wsłuchać się wszędzie – podróżując do pracy czy też wykonując podstawowe obowiązki domowe (gotując, prasując). Audiobooki z pewnością okażą się wartościowszymi pozycjami, niż na przykład seriale telewizyjne, programy czy filmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ