Nie tylko szata zdobi mężczyznę …

Aby ciekawa fryzura cieszyła nie tylko właściciela ale także oczy innych (kobiet) trzeba dbać o czystość i kondycję włosów, stosowanie niezbędnych kosmetyków stylizujących i systematyczne strzyżenie. Profesjonalne strzyżenie, modna stylizacja to podstawa. Jeśli mężczyzna myśli o zmianie fryzury, oprócz własnych upodobań może zasugerować się tym, co podoba się płci przeciwnej. Kobietom najbardziej podobają się krótkie męskie fryzury, są najodpowiedniejsze dla prawdziwego faceta.. Uważają, że „krótkie włosy są nadal sexy – buzz cut”. Krótkie męskie fryzury przede wszystkim są praktyczne i wygodne. W obecnym sezonie najmodniejsze są odrobinę dłuższe, ciekawie ułożone włosy na górze i lekko wygolone boki głowy (np. inspirowany modą z lat 60-tych tzw. pompadour z przedziałkiem na bok). Wśród trendów obecne są też klasyczne fryzury męskie: cieniowane włosy i krótkie militarne cięcia, postrzępione grzywki, luźne naturalne stylizacje.

Domowa stylizacja

KRÓTKIE MĘSKIE FRYZURYWłosy o długości 1-2 cm – messy hair – przy pomocy pasty wystarczy palcami trochę „potargać włosy”. Ciekawy efekt uzyskuje się po użyciu pasty na wilgotne włosy.

Długość 3-4 cm i wygolone boki, to tzw. stójka, czyli włosy postawione. Tutaj do stylizacji przyda się grzebień z widelcem i pasta matująca.

Włosy o długości 5-6 cm (górna partia) – zaczesane w bok – włosy odpowiednio zmiękczone sprayem do układania włosów powinny same się odchylać. Zaczesane w przód z grzywką – tutaj w zasadzie dobre wycieniowanie włosów wystarczy. Wersja z przedziałkiem – w tym przypadku dla osiągnięcia ciekawego efektu warto użyć okrągłej szczotki do włosów.

Jaka twarz taka fryzura

Dłuższa górna partia włosów i krótsze, często wygolone boki – tego typu cięcia, pozwalają dobrać odpowiednią wersję niemal każdemu mężczyźnie. Najkorzystniej jednak w takiej fryzurze wyglądają panowie o ostrych rysach twarzy (kwadratowej, trójkątnej) oraz o twarzy okrągłej. Fryzura taka łagodzi oblicze, a w przypadku twarzy okrągłej – wyszczupla. Dla owalnej czy szczupłej twarzy polecane są krótkie męskie fryzury, w których włosy mają jednakowe długości we wszystkich partiach. Strzyżenie takie optycznie powiększa głowę.

Całkowicie krótkie włosy, w żołnierskim stylu, nadal pozostają w centrum zainteresowania. Taka forma krótkiej fryzury daje wrażenie schludnej oraz sprawia, że na pierwszy plan wychodzą rysy twarzy. Tego typu krótka męska fryzura jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn z zakolami  lub borykających się z problemem łysienia, świetnie maskuje problem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ