Mikropigmentacja to rewolucyjna metoda, która naprawdę potrafi uratować samopoczucie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie bywa dla wielu osób powodem do ogromnego wstydu i przygnębienia. Wszyscy chcemy wyglądać atrakcyjnie, a przecież tak wiele mówi się o tym, że włosy są naszą wizytówką. Jak poradzić sobie z nadmiernym łysieniem? Rozwiązaniem może być właśnie mikropigmentacja głowy.

Skąd bierze się nadmierne łysienie u kobiet?

Ze stresu. Przy chronicznym stresie dochodzi do zaburzeń układu hormonalnego w organizmie – wzrasta adrenalina i kortyzol, które negatywnie odbijają się zarówno na wyglądzie fizycznym, jak i na naszej psychice. Efektem chronicznego stresu może być właśnie nadmierne wypadanie włosów.

Z nieodpowiedniej diety. Duża ilość przetworzonych produktów, zbyt mało dobrego tłuszczu, słodkości, kawa, alkohol i inne używki to prosty przepis na doprowadzenie do niedoborów substancji odżywczych. Jeśli twój organizm dostaje zbyt mało witamin i minerałów, to włosy bardzo szybko zaczną wypadać.

Z zaburzeń hormonalnych. To najpoważniejszy problem, ponieważ o ile ze stresem i zmianą diety można sobie poradzić, o tyle na zaburzenia hormonalne nie zawsze mamy wpływ. Leczenie farmakologiczne często jest jedynym sposobem na przywrócenie prawidłowego poziomu hormonów w organizmie, ale często bywa tak, że włosy, które już wypadły, nie chcą na nowo wyrastać. W efekcie mamy więc na głowie nieestetyczne placki z łysiną, które wielu kobietom odbierają pewność siebie. W takiej sytuacji można skorzystać z dwóch metod: z przeszczepu lub z mikropigmentacji głowy. Niestety, ten pierwszy jest dość ryzykowny, ponieważ przy przeszczepie włosów w skórę głowy z łatwością może wdać się infekcja, co będzie skutkowało wielotygodniowym leczeniem. Mikropigmentacja głowy jest znacznie bezpieczniejszą metodą, dającą długotrwałe i satysfakcjonujące efekty.

Na czym polega mikropigmentacja głowy?

Mikropigmentacja to inaczej tatuaż skóry głowy, który pozwala zamaskować łysinę powstałą np. przez łysienie androgenowe. Dzięki wprowadzeniu pigmentu pod skórę fryzura znowu wygląda na gęstą, a na głowie nie ma wyraźnych, nieestetycznych prześwitów. Z mikropigmentacji głowy mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Osoba po zabiegu mikropigmentacji nie wymaga specjalnego traktowania i spokojnie może wrócić do codziennych czynności w przeciwieństwie do osoby po przeszczepie włosów, która musi znacznie bardziej na siebie uważać. Przed mikropigmentacją kosmetyczka dobierze pigment odpowiedni dla odcienia naszych włosów. Bezpośrednio po zabiegu barwnik będzie bardziej ciemny, ale nie przejmuj się – w ciągu kilku dni straci około 50% koloru, dzięki czemu zyskasz bardziej naturalny wygląd.

Mikropigmentacja: dla kogo?

Jeśli zmagasz się z:

  • Łysieniem plackowatym
  • Łysieniem androgenowym
  • Łysieniem po chemioterapii
  • Łysiną powstałą na skutek wypadku

To mikropigmentacja zdecydowanie jest dla ciebie. Dzięki niej odzyskasz atrakcyjny wygląd.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości linergistki Magdaleny Bąk z Warszawy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ