Kiedy rzęsy chorują

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez najdelikatniejszego chociażby makijażu, do którego najczęściej zalicza się podkreślenie oprawy oka za pomocą tuszu do rzęs. Tusz do rzęs towarzyszy nam niemal każdego dnia, a trzeba pamiętać, że jest to obciążenie dla nich. Postarajmy się raz na jakiś czas zrezygnować z nakładania tego specyfiku, aby dać czas na zregenerowanie się i „odpoczynek” rzęs.

Obecnie duża część pań decyduje się na przedłużanie swoich naturalnych rzęs i doklejenie sobie sztucznych. Gabinety kosmetyczne w tym względzie oferują szereg zabiegów kosmetycznych, można doklejać rzęsy metoda 1 do 1 (czyli na każdą naszą naturalną rzęsę przypada jedna sztuczna, rzęsy są doklejane bezpośrednio do rzęs naturalnych), albo na przykład 3 do 1. Sztuczne rzęsy bardzo dobrze prezentują się na oku, tworzą efekt wachlarza. Niestety, potrafią bardzo osłabić te włoski. Wiele kobiet po zabiegach doklejania sztucznych rzęs narzeka na wypadanie rzęs. Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim warto zadbać o to, by zabieg doklejania sztucznych rzęs przeprowadzała doświadczona kosmetyczka. Zastosuje ona właściwy klej i dzięki temu zminimalizuje wypadanie rzęs. Stosując tego typu zabiegi warto również raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę w doklejaniu, aby rzęsy odpoczęły i zregenerowały się. Niestety, do dobrego człowiek szybko przyzwyczaja się i panie, które raz spróbowały doklejania sztucznych rzęs, bardzo trudno z nich rezygnują.

Z pomocą może przyjść odpowiednia odżywka do rzęs. Można ją aplikować na noc, aby mogła działać przez wiele godzin. Dzięki niej zminimalizujemy wypadanie rzęs, poprawimy ich stan, aby lepiej trzymały kolejne sztuczne rzęsy.

Jeśli nie mamy czasu na codzienne tuszowanie rzęs, a efekt po zastosowaniu sztucznych rzęs również nie jest dla nas zadowalający, bądź boimy się o wypadanie rzęs, możemy zdecydować się na hennę rzęs. Jest to zabieg podobny do bardziej popularnej henny brwi, z tym że w tym wypadku aplikacja henny musi być jeszcze dokładniejsza, gdyż rzęsy znajdują się jeszcze bliżej oka. Warto więc zainwestować i oddać się w ręce kosmetyczki, niż wykonywać taki zabieg samemu w domu. Kosmetyczka bez problemu naniesie odpowiednią ilość henny we właściwe miejsce, a następnie po określonym czasie (zazwyczaj jest to kilka do kilkunastu minut) zmyje ją za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego ciepłą wodą. Po zastosowaniu henny na rzęsy są one wyraźniejsze i ciemniejsze, a taki efekt potrafi utrzymać się na rzęsach przez kilka tygodni do miesiąca (w zależności od tego, jak często i jak intensywnie myjemy twarz). Henna jest również znakomitą bazą pod zwykły tusz do rzęs. Niestety henna również może osłabiać rzęsy.

Podsumowując, zabiegi upiększające rzęsty, takie jak stosowanie tuszu do rzęs, aplikacja henny, a w szczególności doklejanie sztucznych rzęs może znacznie osłabiać kondycję tych naturalnych i powodować wypadanie rzęs. Z pomocą przychodzą wtedy różnego rodzaju preparaty i odżywki do rzęs, które odżywiają i poprawiają ich kondycję.

www.silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ