lodówka

Sprzątanie dla dużej ilości osób jest karą i to bardzo nieprzyjemną. Nie ma się jednak co dziwić. Wyrzucenie starych, przeterminowanych czy spleśniałych produktów z lodówki czasami nie wystarczy i trzeba ją rozmrozić oraz dokładnie umyć. Jak się za to zabrać?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-umyc-lodowke/

Jak umyć lodówkę? Mycie lodówki wodą z octem proporcję

Lodówkę spokojnie możecie umyć bez rozmrażania jej. Będzie to korzystne w sytuacji, gdy coś się w niej zepsuło lub spleśniało. Raz na pół roku jednak należy lodówkę rozmrozić i całkowicie ją umyć. Przed tą czynnością nie musimy od razu jechać na zakupy, możemy użyć tego co mamy. Będzie to z pewnością oszczędniejsza opcja. 

Wodę łączymy z octem w proporcjach 1:1 lub 2:1 (więcej wody, mniej octu). Najlepiej jeżeli będziecie posiadać butelkę z atomizerem, którą możecie zakupić przez internet na portalu takim jak np. allegro. Taką butelkę nabędziecie już za kilka złotych. Do czyszczenia sprawdzą się również świetnie tzw. ,,magiczne gąbki”, które możecie kupić w drogeriach typu Rossmann czy Natura lub w internecie np. na aliexpress. Kosztują grosze, a sprawiają cuda.

Teraz tylko odpowiednia szmatka w dłoń i czas zabrać się za  czyszczenie. Woda w połączeniu z octem, powinna poradzić sobie z każdym zabrudzeniem. W przypadku poważniejszych zabrudzeń do czyszczenia możecie również spróbować użyć szczotki (podobnej do czyszczenia dywanu). 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Oczywiście możemy zakupić specjalnie do tego przeznaczone preparaty, które kupimy w drogerii takiej jak np. Rossmann. Jeśli preferujecie jednak raczej domowej roboty środki czystości polecamy użyć do mycia lodówki sodę oczyszczoną. Sodę nakładacie na talerzyk i pozostawiacie w lodówce na całą noc. Zamiast sody możecie wykorzystać także pokrojoną w plastry cytrynę, zmielone ziarna kawy czy nawet proszek do pieczenia ( w tym przypadku czas trzymania w lodówce będzie dłuższy przez wolniejsze działanie). Najlepiej po prostu kontrolować zapach z lodówki przy każdym produkcie, który wyciągamy. Należy zwrócić też uwagę na terminy przydatności produktów. W ten sposób sami będziecie wiedzieć, gdzie powstała geneza przykrego zapachu.

Zobacz też: http://antycenzor.pl/idealnie-czysta-podloga-jak-utrzymac-czystosc-w-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ