malinka

Malinka to bardzo popularny znak związkowej namiętności. Można zrobić ją bardzo szybko i nie jest bolesna. Problem pojawia się jednak czasem na drugi dzień, zwłaszcza kiedy okazuje się, że malinka występuje w widocznym miejscu, a my niekoniecznie chcemy się nią chwalić przed wszystkimi. Na szczęście istnieje kilka sposobów na szybkie pozbycie się tego niewielkiego siniaka.

Rozcieraj malinkę energicznie

Podobnie jak w przypadku innych siniaków, możesz rozetrzeć skórę, bezpośrednio po próbie zrobienia malinki. Może to być lekko bolesne, ponieważ należy trzeć skórę mocno i energicznie, jednak im lepiej się do tego przyłożysz, tym większa szansa, że siniak nie pojawi się na skórze.

Schłodź skórę

Bezpośrednio po zrobieniu malinki możesz schłodzić skórę kostką lodu lub specjalnym żelowym kompresem. Najlepiej jeśli powtórzysz takie okłady, trwające około 10 minut, kilka razy. Cała tajemnica tego zabiegu polega na tym, że zimno zamyka naczynka krwionośne, powodując w ten sposób szybką regenerację tkanek.

Soda oczyszczona

W naszych domach znajdziemy kilka cudownych specyfików na wiele różnych dolegliwości. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Doskonale sprawdzi się ona, kiedy chcemy szybciej pozbyć się malinki. W tym celu należy przygotować kompres z roztworu sody w proporcji: jedna łyżeczka sody na pół szklanki wody.

Cudowna arnika

Wyjątkowe właściwości przyspieszające gojenie się różnych ran, w tym także zniknie malinki ma maść z arniki. W aptekach i sklepach zielarskich dostaniemy ją w różnym składzie, z dodatkiem innych wartościowych składników. Bardzo popularna jest maść z kwiatów arniki i nagietka, która przyspiesza gojenie się różnych krwiaków i wylewów podskórnych.

Czosnek dobry na wszystko

Czosnek to najskuteczniejszy naturalny antybiotyk. Jeśli chcesz przyspieszyć gojenie się malinki zrób sobie okład z czosnku oraz oliwy. Wystarczy rozgnieść kilka ząbków czosnku i zmieszać je z dwoma łyżkami oliwy. Tak przygotowany preparat należy nałożyć na gazę i przyłożyć do malinki.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ