broker

Istnieje kilka firm, które zaoferowały by ci zatrudnienie jako broker ubezpieczeniowy. Częściej możesz spotkać miejsca pracy, w których dodatkowo będziesz dbał o interesy ubezpieczeniowe klienta, będziesz zajmował się również zobowiązaniami do prowadzenia ich księgowości, doradztwa finansowego, doradztwa prawnego oraz pośrednictwa w obrocie gospodarczym. Takie zjawiska zdecydowanie części mają miejsce w dużych miastach, jednak zdarzają się również kilkuosobowe firmy stwarzające sobie właśnie brokerów ubezpieczeniowych. Gdzie szukać pracę jako broker ubezpieczeniowy? Praca na etacie czy własna działalność gospodarcza? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-broker-ubezpieczeniowy/

Z kim podjąć współpracę jako broker ubezpieczeniowy?

Każda firma fizyczna czy podmiot, którego potrzebują profesjonalne usługi swoich ubezpieczeń będzie wymagał właśnie brokera ubezpieczeniowego. Znacznie częściej do osób na takim stanowisku będą zgłaszały się w firmy, które są małymi oraz średnimi przedsiębiorstwami, których nie stać na zatrudnienie etatowego brokera czy prawnika. Są oni w stanie chętnie odprowadzać prowizja za skorzystanie z Twoich usług. Klienci oczywiście mają też różne potrzeby. Osoby fizyczne zazwyczaj posiadają wątpliwości, którą polisę na życie wybrać lub jak najlepiej ubezpieczyć swoje auto. Firmy także dbają o dobytek, ale interesuje i je również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, nieszczęśliwych wypadków czy skutków klęsk żywiołowych. Do tych ostatnich problemów należy zaliczyć przede wszystkim rolników, którzy zmagają się z suszą czy powodziami. A może lepiej i jest postawić na pracę na własny rachunek?

Własna działalność gospodarcza jako broker ubezpieczeniowy

Założenia własnej działalności jako broker ubezpieczeniowy będzie ci potrzebny wpis do rejestru, pozytywna decyzja PUNU, a także wykupiona polisa OC. To wszystko jest zaletą działalności gospodarczej oraz samodzielnego brokera ubezpieczeniowego. W pewnością Posiada on sporą elastyczność oraz dużą autonomię. Nie potrzebuje konieczności specjalnego lokalu, ponieważ wystarczy jedynie mieszkanie w bloku z dostępem do Internetu, komputera, skanera czy drukarki. Oczywiście własne siedziba, poczekalnia oraz automat do kawy dają nieco powagi dla naszej działalności. Spotykanie się z klientami na mieście jest również w dobrym guście. Do tego przyda nam się jeszcze samochód, który znacznie Przyspieszy poruszanie się i ułatwi naszą codzienną pracę.

Zobacz też: http://www.willagreenhouse.pl/co-nalezy-do-obowiazkow-brokera-ubezpieczeniowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ