Lato to nie jest najlepszy czas na zmianę koloru!

Mocne słońce słona woda w morzu, a chlorowana w basenie, suche powietrze – te czynniki nie ułatwiają życia farbowanym włosom. Jeżeli jednak mimo wszystko chcemy odświeżyć barwę swoich pasm, powinno zastosować się do kilku wskazówek.

 

Co jest dozwolone a co zakazane?

FARBOWANIE WŁOSÓW LATEMPrzede wszystkim podczas wakacji nigdy nie rozjaśniamy włosów bardziej niż o 2 tony – chyba, że chodzi o odrosty, wtedy – droga wolna. Trudno do końca przewidzieć jak zadziałają promienie słoneczne na twoje pasma. Z pewnością jeszcze bardziej je rozjaśnią, ale czy to będzie dobrze wyglądać? Tego nie wie nikt!

Jeżeli chcemy przyciemnić włosy, zróbmy to, ale tylko o jeden ton. Kolor pod wpływem promieni słonecznych wypłowieje. Błędne jest myślenie, że ciemne barwy będą dłużej prezentować się atrakcyjnie, ponieważ każdy kolor prędzej czy później się rozjaśni.

Warto – w miarę możliwości – zamienić farbę na delikatniejsze kosmetyki pozbawione amoniaku i wody utlenionej. Takie produkty nie wnikają w łuskę włosa, a co za tym idzie – nie niszczą jej. Co więcej, jeżeli nowy kolor nie będzie oczekiwanym odcieniem to i tak za kilka tygodni nie będzie po nim ani śladu.

Koloryzację włosów można przeprowadzić w domowym zaciszu używając do odświeżenia koloru włosów szamponu koloryzującego.

Latem lepiej zrezygnować z farbowania włosów na czerwono lub rudo. Takie kolory wyjątkowo szybko płowieją i wyglądają po prostu nieestetycznie. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli zdecydujemy się na bardziej naturalne odcienie, które nawet jak się spłuczą czy wyblakną będą prezentować się przyzwoicie.

Farbowanie włosów latem na chłodne odcienie nie jest dobrym posunięciem. Należy mieć na uwadze fakt, że we wnętrzu każdego włosa jest przewaga ciepłych pigmentów. Lepiej nie farbować włosów na fioletowo lub czarno, ponieważ kiedy kolor zacznie się wypłukiwać czupryna będzie wyglądać po prostu dziwnie.

 

Pielęgnacyjne kosmetyki do włosów

Zalecane jest, aby wszystkie produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów w formie pianek, żeli czy pudrów zamienić latem na kosmetyki w postaci oleistej. Nie tylko odżywią przesuszone pasma i nadadzą im niepowtarzalny blask, ale też będą chronić przed wypłukaniem koloru.

Kilka dni przed wakacyjnym wypoczynkiem należy zafundować swoim włosom silnie odżywczy zabieg (ampułka, serum czy preparat na bazie keratyny). Regeneracja i zabezpieczenie włosów przed działaniem szkodliwych czynników zapewnią dłuższą trwałość koloru a same włosy będą bardzo podatne na układanie.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ