FARBOWANIE WŁOSÓW JASNYCH NA CIEMNE

Farbowanie włosów jasnych na ciemny kolor jest mniej inwazyjne niż rozjaśnianie. Przede wszystkim nie niszczy włosów. Ciemne włosy są bardziej lśniące – ciemne kolory ładniej odbijają światło.

 

Wybór koloru

FARBOWANIE WŁOSÓW JASNYCH NA CIEMNEPo farbowaniu włosów jasnych na ciemne często okazuje się, że kolor, który otrzymaliśmy dość znacznie różni się od tego, który widniał na pudełku. Aby mieć pewność, że otrzymamy dokładnie taki kolor, jaki chcemy, koniecznie wybierzmy się do dobrej, sprawdzonej fryzjerki zamiast eksperymentować na własną rękę.

Jeżeli jednak koniecznie chcemy farbować włosy w domu, to najrozsądniej będzie sprawdzić najpierw na cienkim kosmyku włosów, jaki kolor wyjdzie po użyciu wybranej farby.

 

Ryzyko uczulenia

Ciemne farby zawierają cząsteczki zwane p-phenylenediaminy (PPDA lub pPD). Mimo, że znajdują się one w większości ciemnych kosmetyków do makijażu, to na skórze głowy mogą wywołać reakcje skórne, takie jak: obrzęk, świąd, pieczenie lub zaczerwienienie. Reakcje alergiczne zdarzają się dość rzadko, ale trzeba być świadomym, że takie ryzyko istnieje. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemności, należy wykonać test uczuleniowy. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy natychmiast zmyć farbę i skontaktować się z lekarzem.

 

Odrosty

Farbowanie włosów na kolor zbliżony do naturalnego nie powoduje większych problemów jego utrzymania. Jeśli jednak nowy kolor jest sporo ciemniejszy niż naturalny kolor włosów, trzeba liczyć się z tym, że już po zaledwie 2 tygodniach pojawią się widoczne odrosty. W takim przypadku należy farbować włosy co 3 tygodnie na zmianę – raz tylko odrosty, a raz odświeżyć kolor na całej długości.

 

Blaknięcie i wypłukiwanie

Po przefarbowaniu włosów jasnych na ciemne trzeba wziąć pod uwagę szybkie blaknięcie i wypłukiwanie się koloru. W głównej mierze zależy to od rodzaju farby, ale faktem jest, że na mocno rozjaśnionych, wysuszonych włosach kolor nie „trzyma się” tak dobrze i być może konieczne będzie częstsze farbowanie włosów.

 

Farbowanie… i co dalej?

Drastyczne zmiany koloru włosów mogą wywołać mały szok, a nawet niezadowolenie. Potrzebne będzie kilka dni, żeby przyzwyczaić się do nowego koloru.

Farbując włosy na ciemny kolor trzeba liczyć się z tym, że kolorowe kosmetyki używane dotychczas mogą nie pasować do nowego koloru włosów i trzeba będzie kupić nowe, inne.

Także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji jasnych włosów trzeba będzie zamienić na te, które służą do pielęgnacji włosów ciemnych.

Wiele kobiet po przefarbowaniu włosów na ciemny kolor zauważa, że ich oczy wydają się większe i bardziej wyraziste, skóra wygląda na rozświetloną, a twarz nabiera wyrazu.

[Głosów:17    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ