kominek
fot. pexels.com

Zakup wbudowanego kominka staje się coraz bardziej popularny. Jednym z kluczowych wyznaczników dobrego kominka są jego drzwiczki. Zobacz, na co zwrócić uwagę tuż przed zakupem drzwiczek kominkowych.

Zobacz też: http://jegoego.pl/planujesz-zakup-drzwiczek-kominkowych-najpierw-zapoznaj-sie-z-tymi-poradami/

Postaw na jakość

Zakup kominka jest sporą inwestycją, natomiast śmiało można powiedzieć, że zwraca się ona w czasie. Z tego względu, że kominek jest zakupem na lata, warto zdecydować się na ten wysokiej jakości. Za jakością idzie z pewnością wyższa cena, ale tak naprawdę wybierając tańszy kominek czy drzwiczki kominkowe, możemy w perspektywie czasu wydać więcej. Tańsze drzwiczki mogą wymagać częstszej naprawy, gdyż są podatne na awarie Z tego względu mimo, że pierwotny zakup będzie niższy, to w perspektywie lat okaże się bardziej kosztowny właśnie ze względu na awarie. 

Kominek powinien być praktyczny

Drzwiczki kominkowe to ta część kominka, którą używamy najbardziej. Warto zadbać, aby drzwiczki nie tylko dobrze wyglądały, ale też były praktyczne i wygodne w operowaniu – otwieraniu, zamykaniu, czyszczeniu. Wśród rodzajów kształtów drzwiczek kominkowych wyróżnia się następujące – proste, półokrągłe, łukowe, z boczną szybą, pryzmatyczne, panoramiczne, ceramiczne.

System ,,czysta szyba’’

,,Czysta szyba’’ to nic innego, jak udogodnienie w drzwiczkach kominkowych, które sprawia, że szyba jest odporna na brudzenie. Każdy kto używa kominka wie, że szyba brudzi się od ognia i wydzielanych oparów z drewna, również poprzez popiół. O szybę w kominku należy regularnie dbać specjalnymi detergentami. System ,,czystej szyby’’ ułatwia troskę o jakość kominka i jest zdecydowanie praktycznym udogodnieniem.

Efekt kominka

Ludzie decydują się na kominek nie tylko ze względów praktycznych, ale też widowiskowych. Nie ma co ukrywać, że widok palącego się drewna i ciepło, które od niego wychodzi, są bardzo przyjemnym doznaniem. Warto pamiętać, aby przy wyborze kominka i drzwiczek kominkowych wybrać takie, które mają jak największą szybę, a jak najmniejszą ramę. Dzięki temu widok ognia będzie jak najbardziej widoczny.

Przeczytaj też: http://www.witalnamama.pl/w-poszukiwaniu-dobrego-portfela-na-co-zwrocic-uwage/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ