W związku z tym, że tak wiele uwagi poświęca się zwiększaniu atrakcyjności śródmieść, niektórzy mogą się zastanawiać, czy przedmieścia są dla nich właściwym wyborem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mieszkanie poza centrum ma wiele plusów, które w znaczy sposób rekompensują konieczność dojazdów czy oddalenie od najważniejszych atrakcji.

Więcej przestrzeni

Im bliżej centrum miasta, tym mniejsze są przestrzenie mieszkalne – podkreślają eksperci z dom-bud.pl. I tak jak nie stanowi to większego problemu dla singli czy studentów, to już może być bardzo uciążliwe dla rodzin z dziećmi. Warto zauważyć, że domy na sprzedaż pod Krakowem przeważnie mają o kilkanaście procent większą powierzchnię, niż wielopokojowe mieszkania blisko centrum miasta.  

Niższa cena za metr kwadratowy

Mimo że domy są większe, to na przedmieściach są one często sporo tańsze. Nie przekłada się to w żaden sposób na jakoś wykonania – niejednokrotnie jest ona o wiele lepsza niż w przypadku domów budowanych w najbardziej obleganych dzielnicach.

Mniejszy ruch

Na przedmieściach rzadko widuje się ogromne bloki czy obszerne kamienice, w związku z tym mieszka tam po prostu o wiele mniej ludzi. Przeglądając oferty domów na sprzedaż pod Krakowem można zauważyć, że przeważnie sąsiadują one z nielicznymi budynkami. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie prywatności, która w centrum miasta nie mogłaby mieć miejsca. 

Udogodnienia są bliżej stref podmiejskich

Wraz ze wzrostem liczby ludności na przedmieściach pojawiło się do wyboru wiele udogodnień. Od rynków ekologicznych po lokale rozrywkowe, nowy urbanizm przynosi więcej różnorodności i opcji mieszkańcom przedmieść. Dziś na obrzeżach Krakowa powstają nawet mieszane przestrzenie użytkowe umożliwiające ciekawe spędzanie wolnego czasu. Coraz więcej podmiejskich stref zaczyna stanowić „miasta w mieście”, więc uciążliwe dojazdy do innych dzielnic nie są już koniecznością.

Natura i cisza

Podczas gdy niektóre miasta mają sporo zieleni do zaoferowania w centrum miasta, to jednak nie jest to normą w każdej aglomeracji. Dopiero wyjeżdżając właśnie na przedmieścia można obcować z naturą i cieszyć się spokojem z dala od miejskiego zgiełku.

Bezpieczeństwo

Zazwyczaj obszary podmiejskie mają niższy wskaźnik przestępczości w porównaniu do dzielnic bliżej centrum miasta – nie inaczej jest w Krakowie. Dla wielu ludzi bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia, która decyduje o zakupie konkretnej nieruchomości. Szczególnie dotyczy to rodzin z dziećmi i osób starszych. Domy na sprzedaż pod Krakowem są więc w tym przypadku o wiele lepszą opcją niż mieszkania ulokowane od razu przy rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ