Jeśli chodzi o wybór instalatora, postanowiliśmy pomóc. Poniżej znajdziecie cechy, które powinien posiadać każdy dobry instalator, i dzięki którym wybierzecie dla siebie idealnie dopasowanego fachowca. Poznajcie siedem cech, które odznaczają prawdziwego profesjonalistę. Zapamiętajcie, że dobrzy instalatorzy nie mają tajemnic.

1. Zawsze na czas

Gdy mamy do czynienia z fachowcem punktualnym, świetnie. Jeśli się spóźniają, poza jakimiś ogólnie przyjętymi granicami czasowymi, czy wyjątkowymi sytuacjami typu korki, można sobie podarować współpracę. Bo jeśli ktoś spóźnia się bez powodu więcej niż raz, mamy gwarancję, że robota będzie tygodniami stała w miejscu.

Zdjęcie-2-(6)

2. Aparycja

Tu chodzi o schludność, nie o ocenianie samochodu, którym do nas przyjedzie. Dobry instalator to gość z klasą. Czyli taki, który nie pokazuje śladów smarów, olejów i gipsu na swojej garderobie. Jeśli nie ma takiego czegoś, to raczej traktuje klientów niepoważnie.

Zdjęcie-3-(6)

3. Szczegółowość

Dobry instalator to taki, który dokładnie wie o co pytać. Czyli, jeżeli szczegółowo będzie wypytywać o potrzeby, o szczegóły techniczne, o to jak chcecie poprowadzić instalację np telewizji przemysłowej – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa to dobrze. Weźcie też pod uwagę, że dobry fachowiec będzie w stanie podpowiedzieć wybór optymalnych rozwiązań.

4. Cena później

Jeśli już w pierwszych minutach rozmowy pada kwota – lepiej sobie darować. Najpierw informacje z wywiadu, potem dopiero projekt. A następnie wycena. Jeżeli taka kolejność jest zachowana, mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem.

5. Podejście

Zaangażowana postawa wychodzi na plus, jeśli mamy do czynienia z fachowcem, który naprawdę profesjonalnie podchodzi do tematu. Podpowiada rozwiązania, wyjaśnia dlaczego konkretna technologia jest sprawdzona w konkretnym przypadku. To naprawdę świetnie świadczy o podejściu.

Zdjęcie-4-(7)

6. Bezproblemowy kontakt

Instalacja trwa czasem długo, nie zawsze jest tak, że instalator będzie u nas codziennie. Tym bardziej ważne jest, by kontakt był bezproblemowy. Wiadomo, że nie zawsze odbierze telefon od razu. Ważne jest to, by nie przepadał na kilka dni, bo to po prostu kończy się niepotrzebnymi przestojami i nerwami.

Zdjecie-5

7. Potwierdzone doświadczenie

Dobry instalator to też osoba, która ma referencje i potrafi udokumentować swoje doświadczenie. Tu przydają się certyfikaty i dyplomy potwierdzające różne szkolenia, dodatkowo przydadzą się tez referencje pochodzenie bezpośrednio od klientów. Jeśli coś jest do wszystkiego, zwykle jest do niczego.

Warto wybierać instalatora w oparciu o powyższe punkty, jednocześnie pamiętając by uzupełnić listę kryteriami, które są dla nas istotne.

Artykuł powstał przy współpracy z profesjonalistami z Montersi.pl – sklep oferujący systemy alarmowe, monitorin, automatykę bram i wiele wiecej!

Zdjęcie-6-(2)

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ