Rzym należy do tego typu miast, w których można spędzić całe życie, a i tak nie poznać wszystkich jego tajemnic. Niezwykłe Wieczne Miasto łączy w sobie bowiem sekrety antycznych cesarzy i poetów, średniowiecznych uczonych, renesansowych artystów oraz ich mecenasów, a także całej dalszej historii. Niezależnie od niego obok rozwijała się stolica chrześcijaństwa, czyli Watykan. Rzym w 3 dni wydaje się więc mało ciekawym pomysłem, ponieważ jest to zbyt krótki czas na dokładne poznanie największych uroków tego miasta przy jednoczesnym odpoczynku. Doświadczeni podróżnicy wiedzą jednak, że jest to wykonalne i podają na to krótki i sprawdzony przepis.

Dzień 1.

Jeśli nasz pierwszy dzień w Rzymie jest dniem powszednim, to mamy otwartą drogę do większości atrakcji. W tym czasie na ulicach panują bowiem mniejsze tłumy, a do głównych świątyń i zabytków ustawiają się mniejsze kolejki. Warto więc rozpocząć zwiedzanie od najbardziej znanych miejsc stolicy Włoch, czyli Watykanu z Bazyliką Świętego Piotra, Kaplicy Sykstyńskiej oraz Panteon.

Dzień 2.

Czas na zwiedzanie kolejnych obiektów, bez których zobaczenia wycieczka do Rzymu nie może być uznana za udaną, czyli Koloseum i Forum Romanum. Ich niezwykły, antyczny charakter, który pozostał niezachwiany mimo całych tysiącleci, z pewnością zachwyci każdego. Po skończonej wycieczce warto przejść się niedaleko tych zabytków, by zobaczyć na własne oczy uliczki pełne tradycyjnych, kolorowych pizzerii oraz urokliwych kawiarni i poczuć prawdziwy włoski klimat.

Dzień 3.

Według doświadczonych podróżników trzeciego dnia swojego intensywnego zwiedzania Rzymu najlepiej jest po prostu powłóczyć się po mieście. Samodzielne znalezienie jakiejś małej, przytulnej włoskiej knajpki na uboczu z pewnością sprawi turystom o wiele więcej radości niż kurczowe trzymanie się ściśle określonego planu. Bo właśnie tylko dzięki odrobinie szaleństwa i spontaniczności można poczuć się jak rodowity Włoch, a tym samym przywieźć z Rzymu bezcenne wspomnienia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ