Co warto wiedzieć o suplementach diety wspomagających odchudzanie?

Suplementy diety to zawierające w sobie składniki odżywcze preparaty, których zażywanie wspomaga organizm w jego oczyszczaniu, wzmocnieniu włosów czy paznokci bądź spadku masy ciała. Należy wspomnieć, że suplementy są obok diety, substancjami, które mają na celu pomóc organizmowi w szybszym osiągnięciu celu.

Suplementy, pomagają w odchudzaniu poprzez substancje czynne występujące w ich składzie. Wśród nich wyróżniamy:

  • Suplementy hamujące apetyt – zawierające substancje i ekstrakty roślinne takie jak: guma guar, jabłko, cytryna czy morszczyn.
  • Spalacze tłuszczu – ich skład opiera się głównie na ekstrakcie z zielonej herbaty, kofeinie bądź guaranie.
  • Preparaty oczyszczające – działanie preparatów spowodowane jest substancjami moczopędnymi, które zawierają w swoim składzie składniki takie jak zielona herbata, jesion czy brzoza.
  • Środki na płaski brzuch – zawierające błonnik i inne substancje organiczne wspomagające pozbycia się uczucia wzdęcia brzucha.

Zażywając wyżej wymienione składniki należy pamiętać o tym, że są one substancjami, które tylko wspomagają proces utraty wagi. Aby ich działanie przyniosło jak najlepsze skutki należy uprawiać sport oraz postępować zgodnie z zaleceniami dietetyka. Stosując suplementację, warto jest zwrócić uwagę na wskazania stosowania zawarte w ulotce. Pomimo tego, że suplementy zawierają w większości naturalne składniki, stosowanie ich w nadmiernej ilości może doprowadzić do zaburzenia funkcjonowania organizmu.

Chcąc rozpocząć swoją drogę z suplementacja, należy wiedzieć z czego się składają oraz których substancji unikać. Przede wszystkim są to składniki takie jak efedryna, chitozan, kwas linolowy czy zbyt dużą ilość kofeiny, które zwiększają prawdopodobieństwo występowania biegunki, bezsenności bądź nadmiernego pobudzenia. Przykładowymi produktami wspomagającymi odchudzanie, które nie zawierają szkodliwych substancji, a swój skład opierają na naturalnych składnikach są m.in. Slimberry zawierający wyciąg z aronii, która jest źródłem witaminy C,B, E oraz P, bądź Slimetrol zawierający ekstrakt z nasion guarany oraz z liści zielonej herbaty.  Ponadto, suplementy wspomagające odchudzanie, nie są zalecane kobietom w ciąży, bądź kobietom w okresie karmienia. Wskazane jest również, aby osoby cierpiące na cukrzycę, choroby wątroby, nowotwory czy inne przewlekłe choroby, skonsultowały się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji. Więcej na temat suplementów diety przeczytać można na blogu Dietetyczne demaskacje.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ