Zakupienie używanego samochodu może być źródłem poważnych problemów i kłopotów. Wybór odpowiedniego modelu nie zawsze jest taki prosty, jak może się wydawać. Ponadto niedoświadczeni klienci mogą narazić się na wiele niebezpieczeństw. Na co trzeba uważać?

Tylko niektórzy z nas mogą pozwolić sobie na zakupienie nowego samochodu prosto z fabryki. To koszt minimum 40 tysięcy złotych. Większość kupujących poszukuje czegoś tańszego, a jeśli chce wydać podobną kwotę, to na samochód wyższej klasy, na przykład marki BMW czy Audi.

W związku z tym poszukiwania nowego pojazdu mogą być nie lada wyzwaniem – chociaż na rynku znajduje się kilkaset tysięcy różnych modeli aut, to jednak nie każde z nich zasługuje na uwagę. Jak wybrać to najlepsze?

Stan techniczny sprawdź z ekspertem

Najważniejsze to sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Przekręcony licznik to tylko początek – auta mają ukrywane poważne usterki, są powypadkowe, mogą być szpachlowane, składane z różnych elementów, więc najlepiej nie ufać ogłoszeniu, ale samemu sprawdzić, z jakim autem mamy do czynienia.

Gdy nie mamy doświadczenia w dziedzinie motoryzacji, warto skorzystać z pomocy osób, które znają się na tym lepiej. Jeśli nie mamy znajomych, którzy mogliby nam pomóc, warto skorzystać z usług rzeczoznawców. Za około 200-300 złotych fachowiec dokładnie sprawdzi wybrane przez nas auto.

Uwaga na wady prawne

Chociaż mogłoby wydawać się, że kupno auta z kradzieży nie jest proste, to jednak w poszukiwaniu taniego modelu możemy narazić się na takie niebezpieczeństwo. Gdy mamy numer VIN, możemy sprawdzić, czy auto nie jest kradzione, przez internet. Z numerami rejestracyjnymi możemy udać się też na posterunek policji.

Auto może być też przedmiotem zastawu – powinniśmy sprawdzić dane w Centralnej Informacji o Zastawach Rejestrowych.

Jeśli interesują cię dobre i tanie samochody używane Warszawa ma do dyspozycji wiele świetnych ofert. Warto odwiedzić również salony dealerskie, w których znajdziemy używane auta z gwarancją półroczną lub roczną!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ