zaburzenia erekcji

Jak definiuje Polskie Towarzystwo Menopauzy oraz Andropauzy, andropauza to pora życia mężczyzny, w jakim zgodnie z wiekiem spada w jego systemie stopień hormonów androgennych testosteronu oraz dehydroepiandrosteronu, a również hormonów rozwoju oraz melatoniny. Natomiast sam sobie czas nie jest do końca szczegółowy, bo mężczyźni potrafią utrzymać płodność do późnej starości. Duży nacisk na spadek poziomu libido ma testosteron – czyli podstawowy męski hormon płciowy. Ponosi on odpowiedzialność za sprawność fizyczną, a w wypadku nastąpienia jego braku, może skutkować opóźnionym czy przedwczesnym wytryskiem, zaburzeniem erekcji. To zawsze nie wszystko, ponieważ potrafią pojawić się również zmiany w zachowaniu, nerwowość, a również depresja. Za niski stopień testosteronu we krwi sugeruje również, iż u mężczyzny potrafią nastąpić trudności ze snem, wzrośnie jego masa ciała, a energia życiowa spadnie w wysokim stopniu.

Gdzie zgłosić się po pomoc – konsultacja u androloga oraz urologa

Gdy wystąpią niepokojące sygnały, warto zgłosić się do właściwego specjalisty. Twoje przypuszczenia względem andropauzy może potwierdzić konsultacja u specjalisty androloga oraz urologa. Rozpoznanie składa się z 5 elementów:
● Stan psychiczny – libido, aktywność zawodowa, trudności ze snem.
● Stan przedmiotowy – waga, ilość tkanki tłuszczowej, siła mięśniowa.
● Analizowania laboratoryjne – pacjentowi zajmuje się przeprowadzenie morfologii, analizowania moczu, elektrolitów (Na, K), glukozę ,lipidogram, aktywność enzymów wątrobowych, wielokrotny pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
● Stopień PSA (norma 0,5–4,0 ng/ml), badanie urologiczne (do których określa się USG jąder oraz gruczołu krokowego), badanie per rectum.
● Oznaczenia hormonalne – stężenia LH, FSH, PRL, DHEA-S, testosteronu, estradiolu oraz SHBG (sex hormone-binding globulin).

co może pomóc na zaburzenia erekcji u mężczyzn

Leczenie schorzeń erekcji

Dyskusji nie podlega mechanizm starzenia się, ponieważ nikt z nas nie jest w bycie go zatrzymać. Co nie znaczy, iż należy złożyć ręce oraz biernie patrzeć, na to co dzieje z naszym organizmem. Zaburzenie erekcji przecież można leczyć, a chociażby winno się to robić. Co więcej, warto również wykonywać szereg innych działań wspomagających profilaktykę, dzięki jakim stopień testosteronu we krwi mężczyzny może wzrosnąć. Konsultacja u lekarza jest tak obowiązkowa, ponieważ ale on będzie w stanie zalecić, jak daną choroba leczyć. Androlodzy oraz seksuolodzy przede wszystkim zalecają zmianę stylu życia na bardziej zbilansowany i przestrzeganie poniższych zasad:
● Dieta bogata w mikro- oraz makroelementy i witaminy – specjaliście zalecają, żeby normalne menu mężczyzn składało się na posiłkach bogatych w mikro- oraz makroelementy, w szczególności winni spożywać artykuły z wysoką ilością cynku. Isotne jest też, żeby dostarczać organizmowi potrzebnych ilości witamin w formie zwykłej, czyli wzbogacić dietę również o warzywa oraz owoce.
● Zrezygnować z używek – używki także kwalifikują się do grupy elementów, które potrafią oddziaływać negatywnie na erekcję u panów. Warto spróbować ograniczyć spożycie alkoholu i zrezygnować z palenia papierosów.
● Wprowadzenie aktywności ruchowej – nie bez pow mówimy, iż sport to zdrowie. Mężczyźni winni wyrobić w sobie nawyk oraz rozpocząć często się ruszać. Nie wymaga to istnieć od razu sport wyczynowy, wystarczy chociażby spacer, bieganie czy jazda na rowerze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ