Budujesz flotę pojazdów, ale masz ograniczone środki finansowe? Wcale nie musisz decydować się na zakup samochodu firmowego za gotówkę w komisie. Płatność możesz rozłożyć na raty, korzystając z oferty firmy leasingowej. Wybierając np. używaną Toyotę, otrzymujesz nie tylko niezawodny pojazd, ale i samochód z gwarancją.

Zakup samochodu używanego zawsze wiąże się z ryzykiem – niezależnie od czego, czy pojazd nabywasz jako osoba prywatna, czy kupujesz go w ramach prowadzonej działalności. Auto pochodzące np. z komisu może kryć w sobie niejedną tajemnicę – nawet wtedy, gdy książka serwisowa oraz inne dokumenty na to nie wskazują. Jeżeli więc decydujesz się na zakup pojazdu „z drugiej ręki”, poszukaj sprawdzonego źródła. Takim są m.in. salony samochodowe, w których możesz znaleźć używane Toyoty w bardzo dobrym stanie technicznym i w przystępnych cenach.

Używane auto z salonu także z gwarancją?

Samochody fabrycznie nowe mają gwarancję producenta, co pozwala wyeliminować część kosztów związanych z naprawą pojawiających się usterek. Auta używane – szczególnie nabywane w komisach czy od osób prywatnych – takiej gwarancji nie mają, dlatego nowy właściciel zobowiązany jest do pokrycia kosztów napraw we własnym zakresie. Wcale jednak nie musi tak być, jeśli zdecydujesz się zakupić samochód „z drugiej ręki” dostępny u dealera. W ten sposób możesz nabyć m.in. używane Toyoty i Lexusy, jeśli zależy Ci na autach cenionych za niezawodność i wysoką wartość rezydualną.

Zasady przyznawania gwarancji na pojazdy używane są różne – w zależności od polityki wewnętrznej konkretnego dealera. Najczęściej jednak taka gwarancja trwa 12 miesięcy.

Samochód używany możesz wziąć w leasing

Zakup pojazdu firmowego za gotówkę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Powoduje to „zamrożenie” posiadanego kapitału, zamykając np. drogę do poczynienia innych inwestycji. Dlatego większość przedsiębiorców rozważa leasing samochodowy – formę finansowania, która przynosi wiele korzyści, także z podatkowego punktu widzenia.

Leasing pojazdów używanych działa na identycznej zasadzie jak leasing samochodów nowych. Przedsiębiorca uiszcza opłatę wstępną, a następnie miesięczne raty leasingowe w zamian za użytkowanie auta. Na koniec okresu umowy może zdecydować się na wykup pojazdu (w przypadku leasingu operacyjnego) lub staje się właścicielem auta wraz z opłaceniem ostatniej raty (w przypadku leasingu finansowego).

Decydując się na leasing, musisz zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • minimalna wartość opłaty wstępnej – np. Leasing SMARTPLAN na używane auta (Toyota Leasing) dostępny jest już od 0% opłaty wstępnej;
  • czas trwania umowy – najlepiej dopasowany do zdolności finansowej przedsiębiorstwa oraz dostosowany pod kątem opłacalności podatkowej;
  • maksymalny rocznik pojazdu – samochód nie może być starszy niż rocznik określony w umowie;
  • wymagane formalności – zwykle leasing przyznawany jest w oparciu o uproszczone zasady, jednak leasingodawca może poprosić o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

Sprawdź również, czy wszystkie formalności można dopełnić bezpośrednio u dealera – jeżeli decydujesz się na używane Toyoty, tak właśnie jest. Taka opcja jest niezwykle wygodna i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ